אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": אמדוקס תעביר את צי הרכב שלה לבעלותה צילום: עמית שעל

בלעדי ל"כלכליסט": אמדוקס תעביר את צי הרכב שלה לבעלותה

נטישת הליסינג מתפשטת לחברות הגדולות: אמדוקס נמצאת במגעים מתקדמים עם ח.י.ל, המספקת שירותי תחזוקה לציים, ומתכוונת לרכוש מכוניות מהיבואן, במקום לחכור אותן משלמה Sixt

03.11.2009, 07:03 | שרון ביידר

חברת ההייטק אמדוקס, שצי הרכב שלה מונה כ־3,000 מכוניות, עומדת להעביר את צי הרכב שלה לבעלותה - כך נודע ל"כלכליסט".

אמדוקס נמצאת במגעים מתקדמים עם חברת ח.י.ל מקבוצת מכשירי תנועה, יבואנית סוזוקי וקרייזלר, המתמחה באספקת שירותי תחזוקה לציי רכב. ח.י.ל נחשבת כיום החברה הגדולה במשק המספקת שירותים מסוג זה.

כיום מחזיקה אמדוקס בצי הרכב החכור בליסינג מחברת שלמה Sixt. בחברה מתכוונים להעביר בהדרגה את כל צי הרכב משלמה Sixt לרכישה עצמאית ישירות דרך היבואנים עצמם, כאשר תחזוקת הרכבים תבוצע על ידי ח.י.ל.

עוד נודע ל"כלכליסט" שרכישת המכוניות שמיועדת להחליף בהדרגה את רכבי הליסינג תתבצע לאחר שאמדוקס תפרסם מכרז, שבו ישתתפו יבואני רכב שיענו על הקריטריונים שתקבע החברה, כגון יכולת לממן את רכישת המכוניות, ויכולת לספק שירותי טרייד אין עתידיים.

רכישה ישירה של המכוניות עשויה לאפשר לאמדוקס גמישות רבה יותר בהארכת התקופה שבה היא מחזיקה ברכב, לארבע ואף לחמש שנים, ובכך לחסוך בהוצאות החברה.

יצוין שיבואני הרכב שישתתפו במכרז אינם עתידים לתת לאמדוקס הנחות גדולות, לפחות לא בשלבי הרכישה הראשונים - זאת כיוון שמעבר של צי רכב בסדר גודל שכזה, מליסינג לרכישה פרטית מיבואן, עלול לעורר את חמתן של חברות הליסינג, ואלו עלולות להחרים את היבואן שיספק לאמדוקס מכוניות.

עד היום מגמת המעבר מעסקאות ליסינג למכוניות בבעלות החברה היתה אופיינית רק לחברות קטנות. חברות גדולות, כמו yes ובזק, העבירו רק חלק קטן מהמכוניות שלהן לרכישה עצמית. אמדוקס היא אחד מלקוחות הליסינג הגדולים במשק, והמהלך שהיא מבצעת עשוי לסמן את הכיוון גם לחברות אחרות, בעיקר במכוניות הנמצאות כיום בקבוצת שווי השימוש הראשונה שבה מחיר רכישת המכונית ומכירתה בסיום תקופה של 3 או 4 שנים עשוי לחסוך לחברה סכום נכבד.

מחברת שלמה Sixt נמסר בתגובה: "החברה מספקת שירותי ליסינג תפעולי לחברת אמדוקס זה כמה שנים. במהלך השנה סיפקה החברה לאמדוקס מכוניות בליסינג תפעולי לפי התוכנית השנתית. נוסף על כך, שלמה Sixt תמשיך ותספק לאמדוקס מכוניות גם ב־2010. למיטב ידיעתנו, אין שום שינוי בתוכניות החברה בנושא".

באמדוקס סירבו להגיב על הידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות