אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איגוד קרנות ההון סיכון יהפוך לאיגוד תעשיית ההייטק צילום: אסף גלעד

איגוד קרנות ההון סיכון יהפוך לאיגוד תעשיית ההייטק

אהרון מנקובסקי, יו"ר האיגוד: "איגוד שמבוסס רק על קרנות הון סיכון כבר אינו רלבנטי, צריך לעבור מפעילות ממוקדת באקזיטים לפעילות שמתמקדת בפיתוח תעשייה מקומית"

03.11.2009, 11:51 | אסף גלעד

שינוי אסטרטגי במבנה ובמדיניות איגוד קרנות ההון סיכון: יו"ר האיגוד הטרי, אהרון מנקובסקי, שנכנס לתפקידו לפני כחמישה חודשים, הודיע הבוקר במסיבת עיתונאים שנערכה במשרדי קרן פיטנגו בתל אביב שמעתה ייקרא שמו "איגוד תעשיית ההייטק", ובהנהלתו יישבו גם נציגי חברות ההייטק הבוגרות - ישראליות וזרות.  

מנקובסקי במסיבת העיתונאים. התוכנית תביא לשגשוג התעשייה, צילום: אסף גלעד מנקובסקי במסיבת העיתונאים. התוכנית תביא לשגשוג התעשייה | צילום: אסף גלעד מנקובסקי במסיבת העיתונאים. התוכנית תביא לשגשוג התעשייה, צילום: אסף גלעד

סביב השולחן במסיבת העיתונאים ישבו גם אייל ולדמן, מנכ"ל מלאנוקס; בארי שקד, המנכ"ל הפורש של ריטליקס; ישראל מזין, מנכ"ל אופטיר ומייסד ממקו לשעבר; וגיל מנדלזיס, מנכ"ל טראינה, שהביעו הסכמה מלאה באשר לשינוי שצריך האיגוד לעבור. "איגוד שמבוסס רק על קרנות הון סיכון כבר אינו רלבנטי", אמר מנקובסקי. "צריך לעבור מפעילות ממוקדת באקזיטים לפעילות שמתמקדת בפיתוח חברות גדולות ותעשייה מקומית, ולהתמקד לא במכירה אלא ביזמים ובתעשיינים מקומיים".

ברבעון הראשון של 2010 תוצג הנהלת איגוד תעשיית ההייטק החדש, אשר תגבש תוכנית אסטרטגית, וזו תחולק לוועדות משנה אשר יעסקו בתחומים שונים ויהיו מורכבים מאנשי אקדמיה, תעשייה ומרכזי פיתוח של חברות זרות, מרביתן ישלמו דמי חבר באיגוד, במקביל לתשלום דמי חבר גם לאיגוד תעשיות האלקטרוניקה והתוכנה.

בין הנושאים שייבחנו: שילוב האקדמיה במודל מימון חברות הסטארט-אפ באמצעות מסחור פטנטים, הגברת התמיכה הכלכלית ויחסי הגומלין שבין חברות סטארט-אפ לבין חברות הייטק בוגרות, ובחינת דרכים חדשות לסיוע ממשלתי לתעשייה. "לפני שאנו באים לממשלה לבקש עוד כסף עלינו לראות מה ניתן לעשות כיום בתוך התעשיה שלנו פנימה", אומר מנקובסקי.

"איננו באים להחליף את איגוד תעשיות האלקטרוניקה והתוכנה", הסביר מנקובסקי. "הראשון שראה את התוכנית היה יהודה זיסאפל, יו"ר איגוד התעשיות, והוא נתן לנו את ברכת הדרך שלו. יש כאן השלמה ביננו לבינם. גם המשקיעים המוגבלים של קרנות ההון סיכון קיבלו את התוכנית בתמיכה מלאה. המציאות הזו תביא בטווח הארוך לשגשוג התעשייה, וזאת נוכח המצב הקיים לפיו תעשיית ההון סיכון ייצרה ב-15 שנה האחרונות בעיקר חברות קטנות ופחות חברות גדולות או בינוניות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות