אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - XL לסידס: אתם לא מטפלים כראוי במותג

בלעדי ל"כלכליסט" - XL לסידס: אתם לא מטפלים כראוי במותג

לטענת XL, לאחר שהודיעה לסידס על הפסקת העבודה עמה, החברה חדלה למכור את המכסה המוסכמת. נתוני נתחי השוק שהגיעו לידי כלכליסט אינם תומכים בטענת XL

04.11.2009, 09:12 | גלי ברגר

חלופת מכתבים בין עורכי הדין של חברת סידס, אשר הגיעו לידי "כלכליסט", מגלה מערכת יחסים עכורה בין סידס ל־XL. הרקע למכתבים הוא הפסקת הסכם ההפצה שבין השתיים, והחלטתה של XL להעביר את הטיפול במותג לידי חברת טמפו החל בינואר 2010. ב-XL מבקשים כעת להעביר לטמפו את הטיפול במשקאות במועד מוקדם יותר, בעקבות טענתם כי סידס אינה מטפלת כראוי במותג בתקופה זו ומפרה בכך את הסכם ההפצה. לטענת XL, הדבר מהווה עילה להפסקת ההסכם בתוך 45 יום.

סידס ו־XL אמורות להגיע לבוררות בגלל טענות רבות שהן מפנות זו כנגד זו בנוגע להפרת הסכם ההפצה ביניהן, ובשלב זה אינן מצליחות להחליט אפילו על אופי הבורר.

במכתב ששלח באוקטובר עו"ד דורי קלגסבלד לעו"ד גיורא ארדינסט המייצג את סידס עולות טענות שלפיהן סידס אינה עומדת בהסכם ההפצה עמם וכי היא מחויבת להמשיך ולרכוש מ־XL את הכמויות המוסכמות, דברים שסידס אינה עושה מאז הודיעה לה XL על הפסקת העבודה עמה בתחילת ספטמבר. מהמכתב עולה עוד כי סידס מכרה בספטמבר 900 אלף פחיות בלבד לעומת כ־3 מיליון פחיות שמכרה באוגוסט, וכי באוקטובר הודיעה החברה בדוא"ל כי אינה מסוגלת למכור את המוצרים.

אולם, נתוני נתחי השוק שהגיעו לידי "כלכליסט" אינם תומכים בטענת XL, שכן נתח השוק של המותג נע בין 54.5% בשבוע הראשון של ספטמבר ל־51.8% בשבוע השני, ולאחר מכן עלה שוב נתח השוק. מדובר בנתח שוק דומה לזה שהיה בחודשים שקדמו להפסקת העבודה המשותפת. עם זאת, רשתות השיווק וכלל השוק המבורקד מהווה פחות ממחצית ממכירות משקאות האנרגיה, שכן חלק ניכר נמכר בברים, בפיצוציות, במועדונים וכו', ולגבי ערוצי הפצה אלו אין נתונים. XL טוענת עוד כי כיוון שסידס פיטרה כ־100 עובדים שטיפלו ב־XL היא אינה יכולה לתת כעת מענה למותג.

מאז אוקטובר התחלפו עורכי הדין של XL, ואת מקומו של קלגסבלד תפס עו"ד עפר פירט ממשרד פירט, לוינסקי, מזרחי כנעני. בשעה שהחברה יוצגה על ידי קלגסבלד הוסכם כי הבורר יהיה עו"ד ראובן בכר, וכעת מבקשים ב־XL למנות אדם אחר. עו"ד פירט הודיע לסידס באוקטובר כי לנוכח העובדה שהיא גורמת לנזק ל־XL וזאת לאחר ששוחחו והקליטו מפיצים שטענו כי סידס אינה מספקת להם סחורה - XL מודיעה על סיום ההסכם באופן מיידי. לפיכך היא מבקשת שסידס תעביר אליה את כל המשקאות שעדיין בידם.

סידס שוללת את הטענות ואומרת כי אין לפיטורי העובדים השפעה על הפצת המותג. לטענתה, ההודעה של XL על ביטול ההסכם משוללת כל יסוד ומהווה למעשה הפרה בוטה של ההסכם מצדה של XL.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
לדעתי כל המשקאות אנרגיה האלה מאד מאד לא בריאים לגוף.
חברה , כל המשקאות אנרגיה האלו מכילים כמויות מטורפות של קפאין (וגם סוכר). אל תשתו את זה ,זה גורם לנזק (במצטבר) בריאותי לגוף, ומעלה את לחץ הדם. חבל על הבריאות שלכם (בגלל זה רשום על הפחית אזהרה, בדיוק כמו למעשנים). אם אתם רוצים להתעורר שתו 2 כוסות קפה או תה.עדיף וזה מכיל הרבה פחות קפאין. עוד כמה שנים ייצא מחקר שזה מסוכן לבריאות ....חכו תראו.... 
שי  |  04.11.09
לכל התגובות