אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טורקיה קנסה את גוגל ב-47 מיליון דולר צילום: אי פי אי

טורקיה קנסה את גוגל ב-47 מיליון דולר

הרשויות הטורקיות האשימו את גוגל בהתחמקות מתשלום מס. גוגל בתגובה טוענת שהיא פועלת בטורקיה באמצעות המשרד שלה באירלנד – כפי שטענה כשממשלת בריטניה האשימה אותה בהעלמת מס

04.11.2009, 14:36 | יוסי גורביץ
שלטונות טורקיה קנסו את ענקית האינטרנט גוגל ב-47 מיליון דולר, לאחר שבדיקתם העלתה כי החברה איננה משלמת מס כחוק. כך מדווח הרג'יסטר הבריטי על סמך פרסומים בכמה אתרים טורקיים.

גוגל טענה בתגובה כי היא מצייתת לחוקי המיסים של כל מדינה. לדבריה, פעילותה בטורקיה מנוהלת כולה מהמשרד האירופי הראשי שלה בדאבלין, אירלנד, ועל כן היא אינה צריכה לשלם מסים שם.

יצוין כי אותה הטענה – הפעלת משרד ראשי בדאבלין, שם מס החברות נמוך במיוחד – הועלתה על ידי גוגל לאחר שממשלת בריטניה האשימה אותה באפריל האחרון בהתחמקות ממס בשווי של כ-100 מיליון ליש"ט; בפועל שילמה גוגל רק 600 אלף ליש"ט על הכנסות בבריטניה של 1.25 מיליארד ליש"ט.

טענתה של גוגל כלפי טורקיה בעייתית יותר: לגוגל יש חברה רשומה בטורקיה, וממשלת טורקיה עומדת על כך שמאחר שגוגל מפעילה את החברה, היא חייבת בתשלום מסים בטורקיה, והעובדה שהמשרד הראשי האירופי שלה הוא באירלנד איננה מעלה ואיננה מורידה. גוגל מסרה בתגובה כי היא נמצאת בשיחות עם ממשלת טורקיה בניסיון לפתור את הבעיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות