אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש: רייפמן ישאר במאסר 14 יום נוספים צילום: אביגיל עוזי

ביהמ"ש: רייפמן ישאר במאסר 14 יום נוספים

השופטת אלשיך האריכה את מעצרו של רייפמן, וקבעה רשימת מסמכים, בהם ייפוי כח לנאמן, אותם על רייפמן להגיש אם ברצונו להשתחרר למספר ימים בסוף הארכת המעצר הנוכחית. השופטת מתחה בהחלטתה ביקורת נוקבת על התנהלות רייפמן לאורך הפרשה

04.11.2009, 12:25 | צמרת פרנט
איש העסקים אלי רייפמן ישאר במאסר 14 יום נוספים, כך החליטה היום (ד') שופטת בית המשפט המחוזי, ורדה אלשיך.

השופטת קבעה כי תוך 10 ימים, יגיש רייפמן רשימה מסודרת בכתב, הכוללת את הפעולות שהוא מתכוון לבצע אם ישוחרר, וכמו כן יחתום על יפוי כח לנאמן, שיאפשר לו לפעול בשמו להעברת המניות, במידה ויראה זאת הנאמן לנכון.

כמו כן, על רייפמן להתחייב רייפמן בכתב, כי אם יחליט הנאמן להפעיל את יפוי הכח, ישתף עימו פעולה בכל דרך שידרש.

השופטת קבעה כי על רייפמן לפרט בכתב מי היתה החוליה הראשונה בשרשרת בכל אחת מהעברת המניות, איזו חבילת מניות הועברה אליו, ובכלל זה כמותן ושוויין של המניות, והאם הקים חברות בארץ או מחוצה לה, אליהן העביר את מניותיו בנאמנות ומה שמותיהן.

אלשיך ציינה כי הרשימה הינה רשימה כוללת, וכי על רייפמן לבצע את הפעולות ולא רק את חלקן, וכי לאחר שיוגשו לבית המשפט כל המסמכים, ניתן יהיה לשקול את שחרורו של רייפמן לפרק זמן מסויים, על מנת שיבצע את כל הנדרש.

השופטת הוסיפה, כי זוהי הזדמנות אשר על רייפמן ליטול בשתי ידיים, ללא התחכמויות, על מנת לחלץ עצמו מבית הסוהר, בעזרת אותם "מפתחות" שהוא מחזיק בידיו.

אלשיך הדגישה בהחלטתה, כי לא מדובר אלא בצעד שנעשה בכדי להסיר ספק, לפיו לפנים משורת הדין, ובאשר במסגרתו ובמהלכו לא יעלו ולא תסבולנה התחמקויות חדשות, חילופי גרסאות, וחוסר מעש אמיתי. השופטת מתחה ביקורת נוקבת בהחלטתה על התנהלות עורכי דינו של רייפמן לאורך הדיונים, ולא התירה לאנשי הבטחון להכניס לאולם את יועץ התקשורת של רייפמן. "אני חייבת לציין כי זהו המקרה הראשון אחרי שנים רבות שאני עוסקת בפשיטות רגל, שבו אני שומעת שחייב שוכר לעצמו שירותי תקשורת."

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
כמה כואב!!!
לראות אייך יהודים ,תושבי מדינה יהודית ,שמחים ומרוצים ,ומייד קופצים להוציא את היכולות המדהימות שלהם,על אדם שכשל וזאת מבלי לדעת פרטיים מדוייקים, אך יכולת הקאה של רפש פנימי -מוצאים וממשיכים הלאה מרוצים .....כל הכבוד לכם אנשים טובים שבת שלום לעם שמגיע לו להיות מנודה בעולם!!!!!!!!! מתי יבוא התיקון?????????.
דולי , חולון  |  05.11.09
19.
לו יוצג ע"י ליבאי, לא היו דורסים אותו כך.
יבורכו עורכי הדין המייצגים את רייפמן, אלא שאיני יכולה שלא להרהר, אם היה מיוצג ע"י ליבאי ודומיו, לא היה בית המשפט המחוזי דורס אותו כך. אלא שלרייפמן אין כסף לשכור עורכי דין. אם אכן יש לרייפמן יועץ תקשורת, נראה לי שהוא מזיק לו יותר משמועיל. הבנתי שה"יועץ" עובד בהתנדבות. זו לא סיבה לפעול באופן הפוגע באדם שהוא יועץ לו.
תלמידת קבלה , מרכז  |  04.11.09
18.
רייפמן חוצפן גדול
לא מכיר את רייפמן . אבל אני רואה אותו בטלוויזיה עם החיוך המטופש שלו. ועם המילים של שבת אני פשוט לא מבין מדוע הוא מבצע את הוראות בית המשפט לדעתי הוא צריך להרקב בבית סוהר עד שיחזיר את כל החובות לנושיו. ועד שימלא את כל ההוראות של בית המשפט אחת לאחת.
מיכאל , צפון הארץ  |  04.11.09
לכל התגובות