אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברה קטארית מקימה קרן לתמיכה בהפקות קולנועיות איור: יונתן וקסמן

חברה קטארית מקימה קרן לתמיכה בהפקות קולנועיות

החברה תשקיע 150 מיליון דולר בהפקת סרט לשיפור התדמית של הנביא מוחמד

04.11.2009, 23:43 | דורון פסקין

חברת מדיה קטארית הודיעה השבוע כי היא מתכוונת להשקיע 150 מיליון דולר בהפקת סרט רחב יריעה על הנביא מוחמד. לפי החברה, הסרט נועד לתאר את חייו "האמיתיים" של הנביא כדי להפריך תיאוריות ושמועות שהופצו בשנים האחרונות במערב ולא החמיאו לו במיוחד, כך מסרה החברה.

הסרט יהיה באנגלית דבר המבהיר מיהו קהל היעד של הצופים. החברה הקטארית "חברת נור אחזקות" מתכוונת לשפוך מיליונים על עבודות ייעוץ והפקה. היא שכרה את שירותיו של איש הדת החשוב ביותר בעולם הסוני כיום, ד"ר יוסוף קרדאווי, כדי שיפקח על המחקר המכין הדרוש להפקת הסרט. כמו כן, קרדאווי ייעץ מבחינה דתית למפיק הסרט. קרדאווי הנחשב סמכות דתית עליונה לאגונים כמו החמאס הביע בעבר תמיכה בפיגועי התאבדות נגד ישראל ואף יזם באחרונה את "יום הכעס" כנגד ישראל על פעילותה במתחם אלאקצה.

לפי מקורות בקטאר, שם הסרט יהיה "נביא השלום". החברה מקטאר צפויה לשכור את שירותיו של המפיק האמריקאי הנודע בארי אוסבורן שכבר היה מעורב בסרטים ידועים כמו "מטריקס" ו"שר הטבעות".

הצילומים יחלו בשנת 2011 כשחברת נור כבר החלה במגעים עם אולפני צילום ומפיצים בארה"ב ובבריטניה. לפי יו"ר החברה, התסריט אמור להיות מוכן עד סוף שנת 2010. כל השחקנים בסרט יהיו מוסלמים דוברי אנגלית רהוטה.

יודגש, כי הפקת הסרט אמורה להיות מסובכת מאחר שלפי הדת האיסלאמית חל איסור חמור להציג או לגלם את דמותו של הנביא מוחמד.

חברת נור הודיעה במקביל על הקמת קרן מיוחדת לתמיכה בהפקות קולנועיות בסכום של 200 מיליון דולר. החברה ציינה כי הקרן נועדה לתמוך בהפקות קולנועיות בעולם, בייחוד בתקופה קשה זו של משבר פיננסי עולמי.

הכותב הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות