אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נוקיה מאבדת נתח שוק לאפל ול-RIM צילום: cc-by-Andrew Currie

נוקיה מאבדת נתח שוק לאפל ול-RIM

נתח השוק של נוקיה בתחום הסמארטפונים הולך ומצטמצם - בעוד שמכירות האייפון והבלקברי ממשיכות לגדול. עם זאת, הנתונים מראים כי כלל שוק הסמארטפונים נמצא בהאטה

05.11.2009, 11:28 | יוסי גורביץ

מפת השליטה בתחום הסמארטפונים משתנה: נתח השוק של RIM, יצרנית הבלקברי, ושל אפל, יצרנית האייפון, ממשיך לגדול - על חשבונה של נוקיה. עם זאת, נוקיה עדיין מחזיקה בנתח השוק הגדול ביותר בתחום. כך עולה משני דו"חות שפורסמו בימים האחרונים, אחד של חברת המחקר Canalys והשני של In-Stat.

מנתוני In-Stat עולה כי נתח השוק של נוקיה ירד בכ-15% בשנה האחרונה, וכעת הוא עומד על 35%. ההערכה של Canalys דומה: על פי נתוניה, נתח השוק של נוקיה עומד על 40%, והיא ממשיכה לאבד נתח שוק.

האטה בכלל השוק

המתחרות הגדולות של נוקיה הן, לדברי Canalys, חברת RIM - המחזיקה בכ-21%, ואפל, שהאייפון מתוצרתה מחזיק נתח שוק של 18%. על פי הדו"ח, HTC הטיוואנית ניצבת במקום הרביעי עם נתח שוק של 5%. עם זאת, לאייפון יש יתרון מובהק בצמיחה: מנתוני In-Stat עולה כי ברבעון השני של 2009 עלו מכירות האייפון ב-20%, בהשוואה לעלייה של 3% בלבד ברבעון המקביל ב-2008.

בין שתי חברות המחקר שוררת הסכמה כי חלה האטה ניכרת בשוק הסמארטפונים: ברבעון השלישי של 2009, על פי נתוני Canalys , נרשמה עלייה של 4% בלבד במכירות הסמארטפונים, בהשוואה לכ-13% ברבעון השני. מנתוני In-Stat עולה כי הצמיחה במכירות סמארטפונים צפויה לעמוד על 25% ב-2009, ירידה ניכרת בהשוואה לצמיחה של 180% ב-2009, אך להערכת החברה המכירות צפויות לגדול ב-43% במהלך 2010.

מנתוני Canalys עולה כי בתחום מערכות ההפעלה הסלולריות, נוקיה עדיין מובילה בבטחה, כשמערכת הסימביאן שלה מחזיקה בנתח שוק של 60%. ירידה של 8.8% נרשמה בשימוש במערכת חלונות מובייל, והשימוש במערכת ההפעלה של גוגל, האנדרואיד – שיצא לשוק לפני כשנה ועל כן לא נמדד בעבר – עומד על 3.5%.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות