אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכסף מתגלגל ברחובות פריז צילום: shutterstock

הכסף מתגלגל ברחובות פריז

אתר אינטרנט זניח בצרפת החליט להגדיל את העניין בו באמצעות מתכון בטוח להצלחה: חלוקת מזומנים לעוברים ושבים

05.11.2009, 23:29 | שלמה פפירבלט

לידיעת הנוסעים לפריז: בשבוע הבא, ביום שבת 14 בנובמבר, יחלקו כסף לעוברים ושבים ברחובות העיר - הרבה כסף ובמזומן. זאת לא בדיחה וגם לא מתיחה זולה, אלא מבצע פרסום של החברה המקוונת מיילאורמה, אשר הוקמה בצרפת לפני חמש שנים, ואף שהיא מתמקדת בנישה מעניינת - החזרת כסף לאנשים על הקניות שהם עורכים, או תשלום עבור הסכמתם לקבל "דואר זבל" - היא טרם הצליחה להיכנס לתודעה. כעת ייתכן שהדבר ישתנה.

הרעיון לקמפיין הפשוט והאפקטיבי שייך לחברת הקידום והרעיונות הבלגית רנטביליווב. מנהל המבצע מטעמה, סטפן בוכריס, סיפר השבוע לעיתונות: "אנחנו מכינים 5,000 מעטפות, כאשר בכל אחת מהן שטר כסף אמיתי, בסכום הנע בין 5 יורו ל־500 יורו כל אחד, וכן עלון הסברה. המעטפות יחולקו ברחובות לכל מי שיעבור שם באותו רגע". בוכריס סירב לנקוב בסכום הכסף הכולל שיחולק, אך ההערכה היא שמדובר בכמה עשרות אלפי יורו.

לדברי בעלי אתר מיילאורמה, החברה ממילא עוסקת בחלוקת כסף, כך שהקמפיין מתאים לה גם מהבחינה הפילוסופית. העסק עובד כך: ראשית, יש לפתוח חשבון באתר, תהליך פשוט שאינו דורש יותר מכמה דקות, ואחר כך אפשר להתחיל לעשות כסף. כל שצריך הוא לערוך את קניות האינטרנט באמצעות מיילאורמה, אצל אחד מיותר מ־130 המותגים, החנויות, העסקים וכו' אשר קשורים לאתר. למשל, אם הגעתם אל אתר הקניות אונליין של יצרנית הקוסמטיקה איב רושה דרך אתר מיילאורמה, וביצעתם רכישה בסכום של 56 יורו - הרי שאוטומטית יזוכה חשבונכם ב־5.6 יורו, שהם 10% ממחיר המוצרים.

דרך נוספת לעשיית ממון היא באמצעות הסכמתכם לקבל מן האתר אל האימייל שלכם הרבה "דואר זבל" פרסומי - הרבה מאוד, ובכל יום. על כל אימייל כזה שתפתחו ותקראו יזוכה חשבונכם ב־0.01 יורו. אם בעקבות האימייל תקליקו ותיכנסו לאתר המפורסם בו - השתכרתם 0.02 יורו נוספים. אם הסכמתם להשתתף בחידונים, שאלונים, סקרים, תחרויות וכו' - שמציעים הגופים המסחריים השונים באתרים שלהם - יזוכה חשבונכם ב־2 יורו.

זה נשמע מעט, אך אם להאמין לדברי מייסדו של מיילאורמה וכיום אחד מהשותפים בו, סיריל דוברו, הרי שבמהלך שנת 2008 חילק האתר יותר ממיליון יורו לחשבונות המשתמשים בו.

המארגנים הודיעו כי הכסף יחולק על ידי דיילות מיוחדות שנשכרו לצורך זה, בשלושה רחובות סואנים שונים, אי שם במקומות מרכזיים בעיר, בין השעות 14:00 ו־17:00. לא נמסר היכן בדיוק יהיו אזורי החלוקה האלה. צאו וחפשו.

 

בינתיים, מי שיכולה לקלקל את החגיגה (או אולי להגביר את הפרסום בחינם) היא משטרת פריז, אשר דבר הקמפיין הגיע לאוזני אנשיה ועורר דאגה. "אנחנו לומדים באופן פרטני את הדרך שבה יבוצע הקמפיין ובוחנים את חוקיות חלוקת הכסף ומבקשים להבין אם קיימת סכנה של פגיעה בסדר הציבורי בעקבות התקהלות ההמונים הצפויה בעת חלוקת המזומנים", נמסר בהודעה רשמית של המשטרה לסוכנויות הידיעות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות