אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר התיירות: "שמח על הוונדליזם בעבדת" צילום: אלכס קולומויסקי

שר התיירות: "שמח על הוונדליזם בעבדת"

מיסז'ניקוב בכנס הרצליה לתיירות: "הוונדליזם הציב על סדר היום את נושא הפיקוח על האתרים הללו". המלונאים זועמים על מיסז'ניקוב על אי שילובם בתכנון הכנס. מיקי פדרמן, הבעלים של רשת דן: "מאיפה הביטחון שאתה יודע יותר טוב?"

05.11.2009, 16:24 | יסמין גיל

"אני מאוד שמח שהיה מעשה הוונדליזם בעבדת, ואתם יודעים למה? כי זה הציב על סדר היום את נושא הפיקוח על האתרים הללו", כך אמר היום שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, בפתח כנס הרצליה לתיירות, שארגן משרד התיירות וצפוי להימשך יומיים. מיסז'ניקוב התייחס למקרה שאירע לאחרונה, במהלכו בוצע הרס של העתיקות באתר הארכיולוגי. שני בני דודים מהשבט הבדואי אל-עזאזמה נאשמים כי ביצעו את ההשחתה, שעלות תיקונה עומדת על כ-8.7 מיליון שקל.

מיסז'ניקוב זכה היום לביקורת נוקבת מצד המלונאים בתגובה לפרסומים בתקשורת, לפיהם אמר כי המוצר התיירותי הישראלי פגום וכי השירות במלונות גרוע. נשיא התאחדות המלונות, אלי גונן, הגיב על הפרסומים ואמר לשר התיירות: "יש לנו עובדים נהדרים, שיודעים מה זה לתת שירות".

גם מיקי פדרמן, יו"ר לשכת התיאום של תעשיית התיירות והבעלים של רשת מלונות דן, לא חסך מלהביע את דעתו על השר. "מאיפה אתה לוקח את האומץ והביטחון שאתה יודע יותר טוב? ארגנתם כנס מבלי להתייעץ עם המלונאים ומבלי לשאול את דעתנו".

"בכל הקשור לארגון הכנס", אמר פדרמן, "אנחנו מנוטרלים לחלוטין. חוץ מלהגיד שאנחנו פגועים, אין מה לומר". הוא פנה לשר התיירות, והוסיף: "עם כל הכבוד, אתה לא מספיק מנוסה בשביל לדעת כבר את הכל. זה לא סביר ולא הגיוני".

"תעשיית התיירות בישראל היא פספוס עצום ואף אחד לא מתעורר", אמר גונן, "יש לנו צוואר בקבוק אחד מרכזי וזה נושא התדמית, ושם אנחנו צריכים לפעול". בהמשך לטענה של יזם תיירות צעיר מנצרת, מעוז ינון, שאמר כי "יש לצאת מהקופסה" בכל הקשור לשיווק ישראל בעולם - הגיב גונן: "במשך עשור אנחנו יוצאים 13 פעמים מהקופסה, כי היו לי 13 שרים ו-13 מנכ"לי משרד תיירות. גם אם יהיו פה עוד בתי מלון ועוד אטרקציות, זה לא מה שיביא את התיירות. אני צריכים לפעול בנושא השיווק".

"בעבר, כשהייתי יו"ר ועדת הכספים, הייתי יקיר הענף", הגיב על הדברים השר מיסז'ניקוב, והציג תכנית של משרד התיירות לשנים הקרובות לעידוד התיירות, אותה הגדיר כ"מהפכה". הוא ציין כי בשבוע הבא הוא נוסע עם נשיא המדינה, שמעון פרס, לברזיל "ששם יש 70 מיליון אוונגליסטים, שרוצים לבוא לישראל". על כך הגיב אחד המשתתפים: "כן, אבל כולם עניים".

שמואל מרום, יו"ר לשכת מארגני התיירות, אמר כי "לתעשיית התיירות בישראל מגיע צל"ש על הישרדות. נא לא לשכוח שאנחנו נמצאים במדינה שהמצב הגיאופוליטי שלה מכתיב את התיירות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
אמירה מטופשת להפליא. מעניין מה הכישורים הדרושים להיות שר.
כבוד השר. אני מאמין שאתה גם שמח על הקסאמים בשדרות כי זה שם על סדר היום את נושא המיגון. אתה מן הסתם שמח על גל מעשי הרצח לאחרונה כי זה שם על סדר היום את מניעת הישנות מקרי הרצח. ואתה כנראה שמח כשיש פיגועים, אונס, עוני, זיהום אוויר כי זה שם על סדר היום כל מיני דברים. איזה יופי לך שאתה כזה שמח כשכולם עצובים.
יועד  |  06.11.09
לכל התגובות