אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפסד של 6.3 מיליארד דולר לפרדי מאק ברבעון השלישי צילום: בלומברג

הפסד של 6.3 מיליארד דולר לפרדי מאק ברבעון השלישי

מנכ"ל החברה: אנחנו ממשיכים לראות סימנים מעודדים בשוק הדיור, כולל נפח גדול יותר של מכירות ועליות מתונות במחירים באזורים מסוימים במדינה"

07.11.2009, 10:34 | סוכנויות הידיעות
ההפסדים של פרדי מאק הצטמצמו ברבעון השלישי והסתכמו ב-6.3 מיליארד דולר, ובנק המשכנתאות שבשליטת הממשלה הודיע כי לא יזדקק להזרמת כספים נוספת. הבנק קיבל כ-51 מיליארד דולר מכספי משלמי המיסים מאז ספטמבר 2008, אז השתלטה עליו הממשלה. זהו הרבעון השני ברציפות בו הוא מודיע שאינו זקוק לכסף נוסף.

"אנחנו ממשיכים לראות סימנים מעודדים בשוק הדיור, כולל נפח גדול יותר של מכירות ועליות מתונות במחירים באזורים מסוימים במדינה", אמר המנכ"ל החדש של החברה, צ'רלס הדלמן. הוא הזהיר כי שיעור האבטלה הגבוה ושיעורי עיקולי הבתים ימשיכו "לעכב התאוששות מלאה", והחברה עשויה להזדקק לכסף נוסף מהממשלה כדי לא לקרוס. ביום שישי פורסם כי שיעור האבטלה עומד על 10.2%, הגבוה ביותר מאז 1983.

התוצאות של פרדי מאק הושפעו מהפסדי אשראי בגובה 7.6 מיליארד דולר, בעוד החברה ממשיכה לבנות עתודות נגד חדלות פרעון של משכנתאות. כ-3.3% מהלווים של פרדי מאק נמצאים בפיגור של 3 תשלומים על המשכנתאות שלהם, עלייה מהשנה שעברה. הבעיות בפרדי מאק ואצל החברה האחות פאני מיי מתגלות כחמורות יותר משהעריכו המומחים. בשבוע שעבר ביקשה פאני מיי מהממשלה 15 מיליארד דולר נוספים, ובכך טיפסה חבילת הסיוע לשתי החברות ל-111 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות