אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי לכלכליסט: בעלי האג"ח באסים יקבלו את הנכסים צילום: shutterstock

בלעדי לכלכליסט: בעלי האג"ח באסים יקבלו את הנכסים

בעלי השליטה יישארו עם שלד בורסאי ומחצית מקופת המזומנים. מחר צפויים הצדדים לאשר ההסכם בביהמ"ש

08.11.2009, 08:45 | גולן חזני

בעלי איגרות החוב של חברת אסים מנהלים מו"מ להסכם פשרה עם החברה. על פי עקרונות ההסכם שהגיעו לידי "כלכליסט", יקבלו בעלי האג"ח מסדרה א' ומסדרה ב' את הנכסים של אסים, ואילו בעלי השליטה יישארו עם שלד בורסאי ועם כמחצית מהמזומן שהיה בקופה בסוף יוני השנה, כלומר 2 מיליון שקל.

הסעיף המהותי יותר קובע מנגנון למימוש כל נכסי הנדל"ן של אסים נדל"ן, כשהתמורה עבור הנכסים תשמש לפירעון התשלום לבעלי אג"ח סדרה א', ואחריהם לבעלי אג"ח סדרה ב', והיתרה תועבר לידי בעלי השליטה באסים, בראשות צבי איציק.

על פי ההסדר ימונה דירקטוריון חדש באסים נדל"ן, שמרכזת את כל נכסי הנדל"ן של החברה. הדירקטוריון יורכב מחמישה חברים, שלושה נציגים לבעלי האג"ח ושני נציגים לבעלי השליטה בחברה.

מכירה של כל נכס תדרוש אישור של הדירקטוריון, כך שגם לבעלי השליטה יהיה מה לומר.

עם זאת, המכירה בשנה הראשונה תוגבל למחיר שיהווה לא פחות מ־70% מהשווי הנכסי של הנכס בספרי אסים. מהשנה השנייה תוסר מגבלה זו.

4 שעות לפני דו"ח התזרים מנכ"ל אסים ומנהלת הכספים עזבו את החברה החברה דיווחה כי אבי שוורץ ולאה וייס עזבו את החברה "בהסכמה הדדית". עו"ד אופיר נאור, המייצג את בעלי האג"ח שמבקשים לפרק החברה: "יש לנו תוספת משמעותית לדאגה" סיון איזסקו, 3 תגובותלכתבה המלאה

ביום רביעי האחרון כבר הגישו שני הצדדים לבית המשפט המחוזי בקשה לאשר את ההסכם, אבל אז צצו פערים חדשים ביניהם, ובית המשפט אפשר להם ארכה נוספת של חמישה ימים להגיע להסכמות.

מחר אמורים הצדדים לשוב לבית המשפט. על פי ההערכות יוצג ההסדר, והפשרה תקבל תוקף משפטי. אם בכל זאת יצוצו פערים חדשים, העימות יעבור כולו לדיון משפטי.

התשלום לבעלי האג"ח אמור להתבצע בסוף מאי 2010. אסים חייבת למחזיקי האג"ח מסדרה א' כ־72 מיליון שקל, ולמחזיקי אג"ח סדרה ב' כ־30 מיליון שקל.

בעקבות המכירה החפוזה של אסים על ידי עדי קייזמן לקבוצת משקיעים המיוצגת על ידי איציק ואהרוני, וחוסר מידע לגבי זהות המשקיעים האמיתיים בחברה, נוצר משבר אמון בין מחזיקי האג"ח לבעלים החדשים. השליטה באסים נמכרה תמורת 13 מיליון שקל בארבעה תשלומים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות