אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אדמה הולדינג רשמה רווח גולמי של 16 מיליון שקל ממכירת קרקע בטורקיה צילום: בועז אופנהיים

אדמה הולדינג רשמה רווח גולמי של 16 מיליון שקל ממכירת קרקע בטורקיה

את המכירה ביצעה החברה יחד עם שותפיה כאשר חלקה עמד על 33%. דיוויד פלוסברג, נשיא החברה: "המכירה הנוכחית מצטרפת למכירה של שמונה נכסים מניבים שמכרנו בטורקיה במהלך המחצית הראשונה של השנה וזאת כחלק ממדיניות החברה להגביר את נזילותה"

08.11.2009, 09:32 | שהם לוי

חברת הנדל"ן אדמה הולדינג, מממשת קרקעות ומגבירה את נזילותה. היום מדווחת החברה כי חתמה, יחד עם שותפיה, על הסכם למכירת 23.75 דונם הממוקמים ב- KAGHITANE, איסטנבול לפי שווי של כ-89 מיליון שקל (כ-23.5 מיליון דולר).

הרווח הגולמי, לפני מס, הצפוי מהמכירה הינו כ-48.6 מיליון שקל (כ-8.7 מיליון אירו), כאשר חלקה של החברה עמד על 33%, או 16.17 מיליון שקל. יצויין, כי השטח מוצג בספרי החברה, נכון ליום ה-30 בספטמבר 2009 לפי השווי ההוגן בכ-40.8 מיליון שקל, כאשר חלקה של החברה בתמורה יסתכם בכ-33%. כתוצאה מעסקה זו, צפויה החברה לקבל מהשותפות החזר הלוואות בעלים מיידי בסך של כ-28 מיליון שקל.

דוויד פלוסברג, נשיא החברה אמר היום: " המכירה הנוכחית מצטרפת למכירה של שמונה נכסים מניבים שמכרנו בטורקיה במהלך המחצית הראשונה של השנה וזאת כחלק ממדיניות החברה להגביר את נזילותה".

חברת אדמה הולדינג שמרכזה בבוקרשט, פועלת ברומניה, אוקראינה, טורקיה, מולדובה וקרואטיה. החברה נקטה מסוף 2008 ובמהלך 2009 בצעדי צמצום לאור משבר האשראי העולמי שפגע במדינות בהן היא פעילה. החברה צמצמה וממשיכה לצמצם את ההוצאות השוטפות על-ידי קיטון משמעותי בכוח האדם וכן הקטינה את כמות הפרויקטים המבוצעים ברומניה, המדינה היחידה בה יש לחברה פרויקטים בבניה. במקביל נוקטת החברה במדיניות של מימוש נכסים בטורקיה וקרואטיה כחלק מהגברת הנזילות הכספית שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות