אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קראפט עשויה להעלות את הצעתה לרכישת קדבורי צילום: בלומברג

קראפט עשויה להעלות את הצעתה לרכישת קדבורי

יצרנית עוגיות האוראו מעוניינת לרכוש את יצרנית הממתקים השנייה בגודלה בעולם והצעתה האחרונה בסך 9.8 מיליארד ליש"ט נדחתה

08.11.2009, 14:24 | בלומברג
קראפט, יצרנית המזון השנייה בגודלה בעולם, עשויה להעלות את הצעתה לרכישת קדבורי לקראת מחר - תאריך היעד שנקבע לניסיון ההשתלטות. נכון להיום (א') עומדת ההצעה על 9.8 מיליארד ליש"ט (16 מיליארד דולר).

הצעתה הקודמת של קראפט מה-28 באוגוסט עמדה על 300 פני במזומן ו-0.2589 של מניות חדשות של קראפט למניה של קדבורי, וב-6 בנובמבר היא העלתה את הצעתה ל-717 פני למניה. אולם קדבורי דחתה את ניסיונות ההשתלטות בטענה שמדובר ב"תחזית לא מושכת" מצד תאגיד בעל "צמיחה נמוכה". כתוצאה מכך, הרגולטורים בבריטניה הציבו את ה-9 בנובמבר כתאריך היעד להגשת הצעה רשמית מצד קראפט, במידה ולא תעמוד בו, תיאלץ החברה להמתין שישה חודשים עד שתוכל להגיש הצעה נוספת.

"אם ההצעה עומדת על פחות מ-800 פני, אנשים יפהקו ויגידו להם להסתלק", אומר ג'ון היינס, אסטרטג בחברת רוזנבורג שפרדס בלונדון. "אני מופתע שלא ראינו גילויי התעניינות מחברות אחרות, כך שאני מעריך שקראפט תגיש הצעה".

קראפט, יצרנית עוגיות האוראו, אמרה כי היא מתכוונת לבנות על העמדה שלה כ"כוח גלובלי". ההכנסות השנתיות שלה עומדות על כ-50 מיליארד דולר. קדבורי היא יצרנית הממתקים והשוקולד השנייה בגודלה בעולם, אם יתמזגו שתי החברות הן יעקפו את מארס ויהפכו ליצרנית הממתקים הגדולה בעולם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות