אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שמח בחברת חשמל: מחאת עובדים בטקס בתחנת הכוח בחגית צילום: ערן יופי כהן

שמח בחברת חשמל: מחאת עובדים בטקס בתחנת הכוח בחגית

המחאה נולדה לאחר שהתפוצץ המשא ומתן בין עובדי החברה להנהלת חברת החשמל בדבר הסדר פרישה מוקדם של חלק מהעובדים. יו"ר ועד עובדי חברת החשמל: המחאה אינה מתואמת עם הוועד

08.11.2009, 17:13 | ליאור גוטמן

עשרות עובדים מביעים את מחאתם בטקס בתחנת הכוח בחגית: ל"כלכליסט" נודע כי לפני שעה קלה נכנסו למקום כ-30 איש כשהם לובשים חולצות שחורות עליהן כתוב "בס"ד - עובדי משמרת תחנת הכוח".

הכניסה התבצעה טרם פתיחת הטקס במקום במעמד שר התשתיות, עוזי לנדאו, ויו"ר חברת החשמל מוטי פרידמן, לכבוד חיבורה של תחנת חגית למערכת הגז הטבעי.

תחנת חגית ממוקמת ליד אליקים, ויצוין שהתחנה פעילה מזה מספר חודשים, ומייצרת כאלף מגה וואט על גז טבעי, אולם הטקס נערך רק בימים אלו.

לדברי גורם שמקורב לנושא מדובר באנשי חברת החשמל שאיישו בעבר את תחנת הכוח בחיפה, אולם זאת הושבתה לאחרונה לאחר שתחנות חגית וחיפה אוחדו. המחאה נולדה לאחר שביום חמישי האחרון התפוצץ המשא ומתן בין עובדי החברה להנהלת חברת החשמל בדבר הגעה להסדר פרישה מוקדם של חלק מהעובדים.

מנכ"ל החברה, עמוס לסקר, שהופתע מכישלון השיחות, הורה לשלם משכורת רק למי שמגיע פיסית לעבודה, זאת לאחר שאישר באופן חד פעמי לשלם שכר גם לעובדים שנמצאים בהליך של מו"מ מול ההנהלה. מיקו צרפתי, יו"ר ועד עובדי חברת החשמל, הסביר שהמחאה אינה מתואמת עם הוועד, אולם "מדובר בעובדים שהתחנה שלהם עומדת בפני שינויים וצריך למצוא להם פתרונות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
..והשיירה עוברת
חבל ..חבל שלא כל האתרים הופכים ליום אחד גם כן לחיפה ג' . חבל שמיקו יו"ר ועד העובדים שנבחר לעבוד עבורם לא מתואם עם העובדים שיתכן ויפוטרו . חבל שדוקא בכיריםבחברת החשמל שמרויחים הון ונמצאו ע"י מבקר החברה והמשטרה מושחתים לכאורה, נשארים החברה ואם ילכו יקבלו 250 אחוזים של דמי פרישה חבל שהעובדים האחרים לא מתארגנים להביע תמיכה בובדים אלו שנקטו יוזמה , חבל ..כי העבודה המאורגנת כבר לא מכוונת חבל ..כי זאת לא היתה הכוונה של הקמת אגון עובדים שיגן על העובדים . יש מקום אולי ללמוד מהצפוניים איך צריך להתנהל . תחשבו על זה .
קאשי , כרמיאל  |  14.11.09
9.
עבודה/עובדים בחברת החשמל
עובדים שעובדים כ 30 שנה ויותר במקום עבודה מסודר , בכל עבודה שהיא ועל אחת כמה וכמה בעבודת המשמרת , לילות שבתות חגים וכו , מגיע להם יחס הוגן ממקום העבודה לכל אורך הדרך , כמו שהעובדים נתנו למקום העבודה , אף אחד מהעובדים הללו לא מעוניין לצאת לפנסיה ולא משנה באילו תנאים , סכה אנו מבקשים להמשיך לעבוד אם זה במשמרת או בכל עבודה אחרת ללא פגיע בסכויותנו , ישנם אנשים שרואים עובדיי חברת החשמל רואים פרזיטים , מעניין אם יש להם את אותה ראיה שבחום יולי אוגוסט הם מדליקים את המזגן והוא תמיד עובד , או בחורף את התנור באמבטיה האם הם חושבים או מבינים שבאותו הזמן עומדים אנשים ודואגים שכך יהיה ?? מה הראיה המצומצמת על עובדיי חחי , למה אותם אנשים לא עושים כלום אם כל אוכליי החינם בממשלה , שם אפשר לחסוך הרבה יותר , סגרו תחנת כח בפתאומיות ללא מחשבה לעתיד אפילו הקרוב מה קורה אם האנשים שעובדים שם , למרות שעד לא מזמן ההנהלה דיברה שהתחנה הזאת תעבוד עד לפחות שנת 2017 , לכן אותם עובדים ממורמרים , לכן אותם עובדים יצביאו ברגליים , לכן אותם עובדים לא יתנו לאף אחד { כולל כל מי שקשור לנושא } מנוחה עד שימצא הפתרון המתאים לעובדים , לאף אחד אין חסינות מהמשך העבודה בחחי . כן חברים יקרים את שורות אלה כותב לכם עובד משמרת לאחר 32 שנות עבודה במשמרת
אלי , קריות  |  10.11.09
6.
מחאת העובדים -האמת לאמיתה ולא מה שכתוב הוא הנכון.
מחאת העובדים של אתר תחנת הכוח בחיפה הוא על סגירת יחידות הייצור בצורה חד צדדית של ההנהלה מבלי למצוא פתרונות תעסוקה לכ-60 עובדי המשמרות. עובדים מסורים שעובדים יומם וליל שבתות וחגים לא ניתן לזרוק אותם לאחר 15-35 שנות עבודה לכלבים. גם יציאה לגמלאות צריכה להיות מכובדת לאותם עובדים ותיקים.
יוסי , חיפה  |  08.11.09
לכל התגובות