אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אספן גרופ מוכרת את חלקה בקרקע בכפר יונה לקבוצת יצחקי צילום: תומר אפלבוים

אספן גרופ מוכרת את חלקה בקרקע בכפר יונה לקבוצת יצחקי

מדובר בקרקע בשטח של 250 דונם עליה מתוכננת שכונת מגורים בת 1,200 יח"ד; עבור חלקה בקרקע תקבל אספן 16.5 מיליון שקל

09.11.2009, 11:15 | דותן לוי

קבוצת אספן גרופ, בשליטת רוני צארום ובניהולו של אילן גיפמן, מוכרת את חלקה בחברת מגדלי דוד משה (22.5%), המחזיקה בקרקע בשטח של כ-250 דונם בכפר יונה לקבוצת יצחקי, המחזיקה ביתרת האחזקות בקרקע. תמורת חלקה תקבל אספן כ-16.5 מיליון שקל, המורכבים מתמורה בסך של כ-5 מיליון שקל לאספן ומפירעון הלוואת בעלים שניתנה לחברת הנכס על ידי אספן בסך של כ-11.5 מיליון שקל.

מדובר בקרקע בכפר יונה עליה תכננה אספן פרויקט משותף עם קבוצת יצחקי. הפרויקט צפוי לכלול בעתיד שכונת מגורים חדשה הכוללת 1,200 יחידות דיור, שטחי מסחר ומשרדים.

לדברי אילן גיפמן, מנכ"ל אספן גרופ, "עלות השקעתנו בחברה המחזיקה בקרקע עומדת על כ-6.5 מיליוני שקל, ואילו התמורה הכוללת בגין המניות ובגין הלוואת הבעלים מסתכמת ב-16.5 מיליון שקל, ויוצרת לחברה רווח לפני מס של כ-10 מיליון שקל, וכן רווח תזרימי - לאחר פרעון קרן לבנק - של כ-10 מיליון שקל. נתונים אלה משקפים תשואה של קרוב ל-100% על ההון העצמי, שהשקענו בחברה בעלת הפרויקט. המימוש הינו חלק מיישום האסטרטגיה של הקבוצה לבחון בכל עת הזדמנויות בשוק הנדל"ן הן למכירת נכסים קיימים והן לאיתור ורכישת נכסים חדשים בארץ ובחו"ל.

המכירה מצטרפת למימוש נוסף שביצעה החברה בחודש שעבר שכללה מכירת קרקע בשטח של כ-32 דונם הכוללת שני מבנים בשטח של כ-8,450 מ"ר, במתחם התעשייה הר יונה שבנצרת עילית ובתמורה לכ-19 מיליון שקל.

את אספן ייצג בעסקה משרד עוה"ד גולדמן, ארליך, גבר, אדלשטיין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות