אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אילן רביב, מנכ"ל יו-בנק, המועמד המוביל לתפקיד מנכ"ל מיטב

אילן רביב, מנכ"ל יו-בנק, המועמד המוביל לתפקיד מנכ"ל מיטב

רביב מכהן כמנכ"ל יו-בנק בחמש השנים האחרונות. בית ההשקעות מיטב צמח לאחרונה בעקבות שורה של מיזוגים ורכישות והוא צפוי לנהל לאחר השלמתם כ-30 מיליארד שקל

09.11.2009, 17:31 | הדר רז

אילן רביב, מנכ"ל יו-בנק, הוא המועמד המוביל לניהול בית ההשקעות מיטב. כך נודע ל"כלכליסט". רביב מכהן כמנכ"ל יו-בנק בחמש השנים האחרונות. קודם לכן כיהן רביב כמנהל בבנק ג'ייקוב ספרא בשוויץ, מנהל אגף עסקאות פיננסיות בבנק דיסקונט, דילר בכיר בצוות ניהול הרזרבות במט"ח בבנק ישראל, נשיא ארגון הפורקס הישראלי ודילר בכיר בבריטיש פטרוליום, לונדון, אנגליה במסחר במרבית סוגי האג"חים והחוזים העתידיים.

בית ההשקעות מיטב נמצא בצמיחה לאחר השלמת שורת רכישות ומיזוגים. אתמול (א') נחתם ההסכם לרכישת אפריקה בית השקעות, שמנהל קרנות נאמנות ופעילות ניהול תיקים בהיקף של כ-1.2 מיליארד שקל. בתמורה לרכישת בית ההשקעות ישלם מיטב 11.5 מיליון שקל, בכפוף להתאמות שיבוצעו שנה ממועד ההשלמה.

לפני שבוע נחתם הסכם המיזוג בין מיטב לישיר בית השקעות. במסגרת העסקה, מיטב תקצה לישיר כ-28.5% ממיטב, כך שמייסדי מיטב - צבי סטפק ושלמה סימנובסקי - יחזיקו ב-50.1% מבית ההשקעות וגאון יחזיק ב-21.4%. לאחר השלמת המיזוג בית ההשקעות ינהל נכסים בהיקף של כ-30 מיליארד שקל.

במיטב וביו-בנק סירבו להגיב לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
הדבר האחרון שאפשר להגיד על רביב זה בנקאי
מספיק לראות את הדוחות של יובנק שמכה רבעון אחרי רבעון כל תחזית וצמח בשנים האחרונות בצורה חזקה ביותר בכל השורות - הכנסות, רווח תפעולי ורווח נקי לאחר מס. הבנק הזה מתמחה בשוק ההון כבר שנים, מחזיק חברות קרנות נאמנות גם היום וחדרי עסקאות מהמובילים בשוק. הבחור הוא סמל לצמיחה ולא סטגנציה. דוד ברוך אולי זה סטגנציה, לא רביב. ובינינו אני לא יודע על איזה סבך אתה מדבר נראה לי מהיכרותי שהוא מגיע לבית מצוין שנמצא כרגע במגמת צמיחה משמעותית ואני לא חושב שהוא מגיע כדי להפסיק אותה.
אחד שמבין יותר  |  10.11.09
3.
תנועת הבנקאים
בשנים האחרונות יש תנועה ערה של בנקאים לכיוון הביטוח ושוק ההון כמו שי טלמון - מנכ"ל כלל ביטוח, שהיה הממונה על חטיבת הבנקאות העסקית וממלא מקום מנכ"ל בנק הפועלים, יעקב רוזן - מנכ"ל מבטחים שהיה משנה למנכ"ל בנק הפועלים, דוד ברוך - מנכ"ל אקסלנס שהיה מנכ"ל בנק ירושלים, דב קוטלר שהיה מנכ"ל פריזמה (זיכרונה לברכה) וקודם לכן כיהן כמנכ"ל בנק איגוד ועוד. בחירה של בנקאי לתפקיד מאתגר בשוק ההון והביטוח היא בבחינת הצהרת כוונות של בעלי המניות:- גדלנו מספיק ועכשיו צריכה לבוא סטגנציה, שמירה על הקיים, צמיחה איטית, הליכה על בטוח. שיהיה בהצלחה למנכ"ל המיועד, אני מקווה שהוא מבין לאיזה סבך הוא נכנס...
אחד שמבין  |  09.11.09