אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פורום הסטודנטים למשפטים: הענקת רישיונות עו"ד צריכה לעבור לידי המדינה צילום: חיים צח

פורום הסטודנטים למשפטים: הענקת רישיונות עו"ד צריכה לעבור לידי המדינה

לטענת הפורום, חברי הכנסת שהגישו את ההצעה נותנים יד ליוזמה שתעמיק את הפערים החברתיים, ותסגור את שערי המקצוע בפני אוכלוסיות חלשות

10.11.2009, 11:22 | צמרת פרנט

פורום הסטודנטים למשפטים תוקף את חברי הכנסת שהגישו אתמול (ב') הצעת חוק פרטית להארכת התמחות עורכי הדין לשנתיים במקום שנה הנהוגה כיום.

ההצעה, שהוגשה ביוזמת לשכת עורכי הדין, התגבשה בעקבות דו"ח שהגיש צוות מטעמה כדי להתמודד עם העלייה המהירה במספר עורכי הדין והטענות על רמה ירודה של חלקם.

בדו"ח הממליץ על הארכת ההתמחות לשנתיים, נרשמו מסקנות נוספות כמו פיקוח על מאמני המתמחים במשרדים, הקמת בית ספר מיוחד למתמחים ושינוי מתכונת בחינות ההסמכה.

לטענת הפורום, חברי הכנסת שהגישו את ההצעה - יריב לוין, אברהם מיכאלי, עתניאל שנלר, כרמל שאמה, סעיד נפעא, רחל אדטו ואריה אלדד, נותנים יד ליוזמה שתעמיק את הפערים החברתיים, ותסגור את שערי המקצוע בפני אוכלוסיות חלשות.

"לא ייתכן, כי במדינה דמוקרטית ונאורה כמו ישראל, יעבירו רפורמה שנוגעת לציבור כה גדול במדינה, מבלי לקיים דיון ציבורי בעניין, מבלי שוועדה בלתי תלויה תבחן את הנושא ותשתף את כול הגורמים הרלוונטיים ומבלי לשתף את נציגי הסטודנטים", אומר אמיר זיסקינד, יו"ר פורום הסטודנטים למשפטים.

זיסקינד טוען כי הצעת החוק, שגובשה בשיתוף לשכת עורכי הדין, מונעת משיקולים זרים: "זה לא מפתיע כי לשכת עורכי הדין והעומד בראשה, יורי גיא רון, מונעים משיקולים כלכליים צרים, אך לא ייתכן כי הלשכה היא זו שתהיה אחראית על הסמכת עורכי הדין במדינה. הענקת הרישיונות צריכה לעבור לידי המדינה כפי שנהוג ברוב המדינות המערביות בעולם".

יצויין כי התיקון לחוק, אם יתקבל, לא יחול על סטודנטים למשפטים שכבר החלו את לימודיהם.

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות