אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוצאות המימון שוב פגעו באמפל: הפסידה 18 מיליון דולר ברבעון צילום: שאול גולן

הוצאות המימון שוב פגעו באמפל: הפסידה 18 מיליון דולר ברבעון

הפסדי מטבע של 8.2 מיליון דולר והאטה בענף הכימיקלים, שההכנסות ממנו ירדו ב-30% לעומת הרבעון המקביל, היו מהגורמים המובילים להפסד ברבעון

11.11.2009, 09:01 | רחלי בינדמן

חברת האחזקות אמפל שבשליטת יוסי מימן מסיימת את הרבעון השלישי של 2009 בהפסד של 18.1 מיליון דולר, לעומת הפסד של 12.6 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. מקור ההפסד, בדומה לתקופה המקבילה אשתקד, בעיקר בהוצאות מימון גבוהות ובהפרשי תרגום מטבע, וכן בהאטה בשוק הכימיקלים, שבו מתמקד עיקר עיסוקה של אמפל באמצעות החברה-הבת גדות.

עם זאת, יצוין כי הוצאות המימון דווקא התכווצו יחסית לרבעון המקביל ב־32%, לרמה של 12.3 מיליון דולר. הירידה בהוצאות המימון מקורה בעלייה מתונה יותר בערכו של השקל, שאליו צמודות איגרות החוב שהנפיקה החברה, לעומת התקופה המקבילה אשתקד. מנגד, החברה ספגה הפסדי מטבע של 8.2 מיליון דולר, לעומת הפסד של 5.9 מיליון דולר מהפרשי מטבע בתקופה המקבילה אשתקד, זאת בעקבות פיחות הדולר לעומת השקל.

עיקר פעילות אמפל מתמקדת כאמור בתחום הכימיקלים באמצעות החברה־הבת גדות, שהשליטה בה נרכשה בדצמבר 2007 מידי משה יוחננוף. בהמשך השלימה אמפל רכישה של 100% מהחברה, שהיתה ציבורית, ומחקה אותה מהמסחר. התמורה הכוללת עבור הרכישה הסתכמה ב־132.3 מיליון דולר, והיא מומנה בחלקה באמצעות הנפקת אג"ח.

באפריל 2008 גייסה החברה 167 מיליון דולר באמצעות הנפקת אג"ח הצמודות למדד ונושאות ריבית של 6.6% בשנה. יתרת החוב, נכון לסוף ספטמבר, עמדה על 143.5 מיליון דולר.

ענף הכימיקלים יצר ברבעון לאמפל הכנסות של 101.1 מיליון דולר, ירידה של 30% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הירידה בתחום הכימיקלים נבעה מהאטה בביקושים בשווקים, בייחוד באירופה, שהובילה לירידה בכמויות שנמכרו ודחפה את מחירי הכימיקלים כלפי מטה, וכן בעקבות ירידה חדה בביקושים להובלת כימיקלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות