אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת התעופה הבריטית bmi בסכנת סגירה צילום: בלומברג

חברת התעופה הבריטית bmi בסכנת סגירה

החברה המעסיקה 4,800 איש הודתה כי היא נמצאת במשבר מימון עמוק וזקוקה להזרמת הון של 190 מיליון ליש"ט עד אוקטובר 2010 כדי להמשיך ולהתקיים

11.11.2009, 11:02 | סוכנויות הידיעות
חברת התעופה הבריטית bmi הודתה כי היא נמצאת בסכנה קיומית בעקבות משבר מימון עמוק בחברה. ה"טיימס" הבריטי פרסם מסמכים פיננסיים פנימיים שחושפים כי החברה, המעסיקה 4,800 עובדים, זקוקה למימון נוסף בגובה 190 מיליון ליש"ט עד סוף אוקטובר 2010.

לופטהנזה, חברת התעופה הגרמנית שהשתלטה על bmi בתחילת השנה, התחייבה להעביר לה 95 מיליון ליש"ט. החברה מקווה להשלים את שאר הסכום על ידי מכירת אישורי הנחיתה הרווחיים שלה בנמל התעופה הית'רו בלונדון. אלא שקיים חוסר ודאות הן לגבי הסכומים שיוכלו להרוויח מהמכירה, והן מנכונותה של לופטהנזה להעביר את הסכום עליו התחייבה. כתוצאה מכך נאלצו המנהלים הבכירים לספק תחזית עגומה לגבי העתיד.

"הרמה הסופית של המימון והתזמון והשווי של מכירת אישורי הנחיתה מצביעים על קיומו של חוסר ודאות מהותי, שעשוי לערער את היכולת של החברה להמשיך להתקיים," נאמר בדו"ח שפרסמה החברה.

ההפסד לפני מס של bmi בשנה שעברה עמד על 155.6 מיליון ליש"ט, בהשוואה לרווח של 15.5 מיליון ליש"ט שנה קודם לכן. עיקר השווי של החברה טמון בבעלות שלה על 11% מאישורי הנחיתה בהית'רו. אישורי נחיתה נמכרו בעבר תמורת עשרות מיליוני ליש"ט, אך השווי שלהם ירד בעקבות המיתון. החברה הורידה את שווי האישורים ב-20% מ-770 מיליון ליש"ט ל-616 מיליון ליש"ט.

מ- bmi נמסר בתגובה: "דו"חות הביקורת הוכנו לאחרונה על ידי דלויט ודעתם של הדירקטורים בחברה הינה חד משמעית בעניין המשך פעילותה של bmi. הדו"חות מראים בבירור שהן הדירקטורים של bmi והן הגורמים שערכו את הביקורת, מאמינים כי החברה יכולה לעמוד בהתחייבויותיה מכאן ואילך. בנוסף, מחויבותה של לופטהנזה, המחזיקה 100% ממניות bmi, יחד עם יוזמות נוספות במישור העסקי, יספקו לחברה מקורות נאותים להמשיך את פעילותה של החברה עכשיו ובעתיד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות