אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עליות שערים בבורסות אירופה צילום: בלובמרג

עליות שערים בבורסות אירופה

המדדים המובילים עולים בכ-1%. ברקע - נתוני מאקרו חיוביים מהצפוי בבריטניה, לצד דוחות חיוביים של ING ההולנדי

11.11.2009, 14:19 | ענת ציפקין

בורסות אירופה נסחרות בעליות שערים קלות של כאחוז אחד. מדד הפוטסי רושם עלייה של 1.07% בערכו. הקאק הצרפתי מוסיף 1.27%, ומדד הדאקס מתחזק ב-1.34%.

בורסות המזרח הרחוק חתמו את המסחר הבוקר בעליות שערים על רקע נתוני מאקרו חיוביים מיפן, מהם עולה כי היקף ההזמנות למכונות תעשייתיות עלה ב-10.5% בחודש ספטמבר לעומת אוגוסט. את עיקר עליות השערים ריכזו מניות הפיננסים ומניות חברות הכריה והסחורות

בבריטניה פורסמו הבוקר נתונים מהם עולה כי שיעור האבטלה במדינה צמח בקצב הנמוך ביותר ב-18 החודשים האחרונים. על פי הנתונים שפירסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בבריטניה, נרשמו 12.9 אלף תביעות חדשות לדמי אבטלה בבריטניה בחודש החולף, השיעור הנמוך ביותר מאז אפריל 2008.

מניות במרכז

מנית קרדיט אגריקול, הבנק הצרפתי, מוסיפה 5.6% לערכה לאחר שדיווחה על רווח נקי של 289 מיליון יורו ברבעון השלישי, ירידה של 21% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. תחזיות האנליסטים העריכו כי הבנק ירשום רווח נקי של 128 מיליון יורו בלבד.

מניית הבנק ההולנדי ING רושמת עלייה של 4.7% בערכה לאחר שהבנק דיווח על רווח נקי של 499 מיליון יורו לרבעון השלישי, בהשוואה להפסד של 478 מיליון יורו שרשם הבנק ברבעון מקביל אשתקד.

Holcim - יצרנית הבטון השוויצרית רושמת עלייה של 5.5% בערכה לאחר שדיווחה על רווח נקי של 673 מיליון פרנק שוויצרי, כתוצאה מהתייעלות תיפעולית ופיטורי עובדים.

מניות ריו טינטו ו-BHP ביליטון, יצרניות הסחורות, רושמות עליות של כ-4% בערכן לאור הזינוק במחירו של הזהב והנפט הגולמי.

בסוכנות הידיעות בלומברג מציינים כי מתוך 256 חברות הנסחרות במדד סטוקסס 600 האירופי, 9.8% מתוכן הביסו את תחזיות האנליסטים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות