אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הערכות בענף הרכב: מחירי הדגמים הפופולאריים לא ישתנו בינואר צילום: בלומברג

הערכות בענף הרכב: מחירי הדגמים הפופולאריים לא ישתנו בינואר

זאת בשל רצונם של היבואנים לחנך את הציבור הישראלי להפנים כי שיטת שנת הדגם שהיתה נהוגה עד לפני שנתיים בוטלה זה מכבר

11.11.2009, 14:41 | תומר הדר

יבואני הרכב אינם צפויים לשנות את מחירי המכוניות המשפחתיות בינואר הקרוב. כך מעריכים גורמים בענף הרכב שטוענים כי הסיבה העיקרית היא "חינוך" של הציבור להפנים את ביטולה של שיטת שנת הדגם, שהייתה נהוגה בישראל עד לפני כשנתיים.

עד שנת 2008 נרשמה ברישיונן של מכוניות חדשות "שנת דגם", שנקבעה בהתאם לספרה העשירית במספר השלדה של המכונית. כל שנת דגם החלה בחודש מאי. כך לדוגמה יכלו יבואני הרכב למכור בעבר מכונית שהגיעה לישראל ביוני 2006 כמכונית מודל 2007. אך במאי 2008 הומרה שיטת רישום שנת הדגם ברישום של תאריך העלייה לכביש.

כתוצאה מכך בוטלו הלכה למעשה שנות הדגם, מה שיצר בלבול רב בשוק הרכב. כיום מאמינים רוכשים רבים שיבואני הרכב יפרסמו בחודש ינואר מחירונים חדשים, שבהם יבוטאו כביכול מחירוני 2010, אך היבואנים לא ימהרו ככל הנראה לשנות את המחירים בינואר: "יבואן שיפרסם בינואר מחירון חדש למכוניות המשפחתיות יפגע בשאר היבואנים", מסבירים בענף הרכב, "הציבור מאמין שבינואר יפורסמו מחירונים חדשים והדבר גורם לו להדיר רגליים מאולמות התצוגה. עד שהציבור יפנים את העובדה ששנת הדגם אינה קיימת יותר יעברו כמה שנים והדרך שלנו להתמודד עם חוסר הוודאות הוא לא לשנות מחיר בינואר, כדי שהציבור יפנים ששנת הדגם לא קיימת יותר".

עם זאת, בינואר תיכנס לתוקף רפורמת שווי השימוש הליניארי. על פי עיקרי הרפורמה שווי השימוש לרכב צמוד ייגזר כאחוז ממחיר הרכב. על פי הערכות שפרסם האוצר צפויים יבואני הרכב להוריד את מחיריהם של דגמים מסוימים, כדי להוריד את שווי השימוש עליהם, אולם מספר יבואני רכב הדגישו בפני "כלכליסט" שהוזלות מחיר שכאלה לא יתרחשו בגלל לחצי חברות הליסינג שמעוניינות לשמר את ערכי ציי הרכב שלהן. בנוסף, אם וכאשר יחולו שינויים במחיריהן של מכוניות משפחתיות, יהיה מדובר בתהליך הדרגתי שיחול במהלך החודשים הראשונים של השנה הבאה ולא בתחילת ינואר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
מחירי הדגמים הפופולאריים לא ישתנו בינואר 2010.
אתם שמים לב לכוכתרת === מחירי הדגמים הפופולאריים לא ישתנו בינואר 2010. זאת בשל רצונם של היבואנים לחנך את הציבור הישראלי להפנים כי שיטת שנת הדגם שהיתה נהוגה עד לפני שנתיים בוטלה זה מכבר. זאת מדינה דמיקולו אין דין ואין דיין . אז יבואני הרכב אתם בידיים שלנו ומעכשו אנו נחנך אותכם שצריכים להיות ישרים והוגנים .
דורי , כפר סבא  |  11.11.09
לכל התגובות