אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העסקה נסגרה: סימנס העבירה את הצ'ק לבעלי סולל

העסקה נסגרה: סימנס העבירה את הצ'ק לבעלי סולל

כפי שנחשף ב"כלכליסט", סימנס שילמה עבור האחזקה בסולל 418 מיליון דולר. להערכתה, השוק התרמו-סולארי צפוי לצמוח בשיעור דו-ספרתי מדי שנה ועד 2020 צפוי להגיע ליותר מ-20 מיליארד יורו

11.11.2009, 19:23 | רויטל חובל

היום הסתיים שלב ה"closing" של עסקת סימנס-סולל. סימנס שילמה עבור האחזקה בסולל 418 מיליון דולר לבעלי סולל: קרן אקופין הבריטית, המשקיע הבלגי לואי בגו והנהלת העובדים, ביניהם מנכ"ל החברה, אבי ברנמילר. מטה הפיתוח והייצור של סולל יישאר בארץ על פי החוזה, לפחות למשך 5 שנים. ברנמילר מסר ל"כלכליסט" כי הוא מקווה שהשוק התרמו- סולארי הישראלי יתרומם. מלבד היתרונות בשימוש באנרגיה מתחדשת, לדבריו, תחנת כוח סולארית אחת בהיקף של 250 מגה ואט יכולה לספק 7,000 מקומות עבודה.

בנוסף, חטיבת האנרגיות המתחדשות של סימנס, שתחתיה פועלת סולל, הודיעה היום על השקת ה-UVAC 2010 (Universal Vacuum Air Collector), קולט תרמו-סולארי מתקדם, המאפשר הגדלת כושר ייצור החשמל הנקי בתחנות כוח סולאריות והקטנת העלויות הכרוכות בהפעלת התחנות. קולט ה-UVAC הוא הרכיב המרכזי בתחנות כוח תרמו-סולאריות, האחראי על קליטת קרני השמש והמרתן לחשמל. עד כה, הותקנו בהצלחה יותר מ-150 אלף קולטי UVAC מהדורות הקודמים, בתחנות כוח סולאריות מסחריות.

קולט ה-UVAC 2010 יאפשר למפעילי תחנות כוח סולאריות למקסם את קליטת קרני השמש ובמקביל להקטין את פליטת החום אל רמה הנמוכה מ-9%, באמצעות שימוש בטכנולוגיות איטום וציפוי חדשניות. מקסום קליטת השמש והקטנת פליטת החום יאפשרו למפעילים להגדיל את הכנסותיהם באמצעות הגדלת כושר ייצור החשמל הנקי, ובמקביל להקטין את עלויות התפעול.

סימנס: צפויה צמיחה דו-ספרתית מדי שנה

להערכת סימנס, שוק תחנות הכוח התרמו-סולאריות צפוי לצמוח בשיעור דו-ספרתי מדי שנה ועד 2020 צפוי להגיע ליותר מ-20 מיליארד יורו. האזורים העיקריים הצפויים לצמוח הם ארה"ב, דרום-אפריקה, אוסטרליה, ספרד, הודו, צפון-אפריקה והמזה"ת.

המוצרים והפתרונות המיועדים לתחנות כוח תרמו-סולאריות מהווים חלק מהפורטפוליו של תחום הסביבה בסימנס, שרשם הכנסות של כ-19 מיליארד יורו בשנת הכספים 2008, כרבע מהמכירות הכוללות של סימנס.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות