אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי לכלכליסט: בנין במו"מ על רכישת רשת בתי האבות של כלל ביטוח צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט: בנין במו"מ על רכישת רשת בתי האבות של כלל ביטוח

לפי הערכות, בנין שבשליטת דוד ביניאשוילי מעוניינת ליצוק פעילות חדשה לחברה כדי לשפר את עמדתה אם תיכנס למו"מ עם בעלי החוב. האג"ח של בנין נסחרות בתשואה לפדיון של 30%. ביניאשוילי בתגובה: "עדיין לא דנו במחיר"

12.11.2009, 08:36 | רחלי בינדמן

חברת בנין הבורסאית שבשליטת דוד ביניאשוילי היא הרוכשת הפוטנציאלית של רשת בתי האבות שבבעלות חברת הביטוח כלל, כך נודע ל"כלכליסט". בתחילת השבוע חשף "כלכליסט" כי מנכ"ל כלל ביטוח שי טלמון הניח על המדף את החברה־הבת כלל בריאות שירותי אשפוז, המחזיקה בשבעה בתי אבות.

כלל שירותי אשפוז המנוהלת על ידי רמי איגרא רשמה הפסדים תפעוליים, ולכן התקשתה כלל ביטוח למצוא לה קונה במחיר שדרשה, כ־20 מיליון שקל. כעת מתברר כי מתנהל משא ומתן עם בנין, העוסקת במיזמי בנייה למגורים ופועלת בתחום הדיור המוגן. בנין נסחרת בתל אביב לפי שווי של 4.7 מיליון שקל, אך עוד לא ברורה התמורה שתשלם.

בדו"חות המחצית הראשונה של 2009 הפנו רואי החשבון של בנין את תשומת לב המשקיעים לעובדה שאין ודאות כי החברה תוכל לאתר במועד מקורות תזרימיים כדי לעמוד בהתחייבויותיה לבעלי איגרות החוב. על בנין לפרוע תשלומי ריבית בסכום של 1.8 מיליון שקל בתקופה שבין יולי 2009 ליוני 2010, ובין יולי 2010 ליוני 2011 עליה לשלם קרן בסכום של 4.4 מיליון שקל.

בעקבות דרישת רשות ניירות ערך פרסמה בנין דו"ח תזרים מזומנים חזוי שבו הבהירה כיצד בכוונתה לעמוד בהתחייבויותיה.

לפי הערכות, הרכישה של רשת בתי האבות של כלל תוכל להראות שלבנין נוספת פעילות ממשית היכולה להניב לה תזרים עתידי. עובדה זו עשויה לשכנע את בעלי האג"ח להסכים לדחיית החוב במידת הצורך.

עוד מעריכים גורמים בשוק כי במסגרת המו"מ המתגבש עם כלל, עתיד רמי איגרא לעבור לעבוד בחברת בנין, מה שעלול לזכות אותו בתגמול בדמות מניות, נוסף על שכר נאה.

דוד ביניאשוילי רכש את השליטה בבנין ב־2007 בתמורה ל־10.8 מיליון שקל, לאחר שהחברה עמדה על סף פשיטת רגל. מאוחר יותר הוא גייס הון בהיקף של כ־7 מיליון שקל ויצק לחברה את פעילות חברת אחוזת הזהב, הפועלת בתחום הדיור המוגן.

נוסף על כך הנפיקה בנין אג"ח בסכום של כ־26 מיליון שקל, שבהן השתמשה בין השאר לרכישת בתי אבות נוספים במרכז. האג"ח של בנין נסחרות היום בתשואה לפדיון של 30%, המשקפת חשש בולט מצד המשקיעים באשר ליכולתה של החברה לעמוד בהתחייבויותיה.

ביניאשוילי בתגובה: "אנחנו עושים ניסיונות לפתח את העסק שלנו בתחום בתי האבות ובוחנים לא מעט עסקאות, בין השאר גם את רכישת בתי האבות של כלל. עם זאת, עוד לא נפגשנו עם הבעלים ועוד לא דנו בסוגיית המחיר".

מכלל ביטוח סירבו להגיב לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות