אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשורה רעה לעובדי קופרגייט: סיגמא ירדה בכ-21% מהסיכום על הרכישה צילום: פלג "הפק" אקר

בשורה רעה לעובדי קופרגייט: סיגמא ירדה בכ-21% מהסיכום על הרכישה

עובדי ומשקיעי קופרגייט אמורים לקבל 5.1 מיליון מניות סיגמא שהיו שוות ביום הסיכום 73 מיליון דולר וכיום שוות 57 מיליון דולר בלבד

11.11.2009, 23:23 | אסף גלעד וסוכנויות הידיעות

מניית סיגמא דיזיינז ירדה היום בכ-10% והמשיכה להעיב על האקזיט של משקיעי קופרגייט, שנרכשה על ידי החברה מוול סטריט. מניית סיגמא נסחרת כעת ב-11.1 דולר למניה המשקפים שווי חברה של פחות מ-300 מיליון דולר.

בעת רכישת החברה הישראלית סיגמא נסחרה ב-380 מיליון דולר - ירידה של כ-21%. ספקית ציוד התקשורת רכשה את חברת השבבים הישראלית בחודש שעבר ב-200 מיליון דולר.

להסכם הרכישה הוכנס סעיף שיפצה את משקיעי קופרגייט ועובדיה במקרה שמניית סיגמא תרד בשיעור חד עד לסגירה הסופית של העסקה. סיגמא אמורה לשלם בין היתר ב-5.1 מיליון מניות שוויין עמד ביום הסיכום ב-73 מיליון דולר.

כיום, מדובר בכ-57 מיליון דולר בלבד. לפיכך, קופרגייט תקבל תמורה מופחתת של כ-16 מיליון דולר, אם לא יהיה פיצוי.

הסיבה המרכזית לירידה הדרמטית במנייתה של סיגמא הערב היא החלטתן של סיסקו ומוטורולה לרכוש בבלעדיות שבבים מחברת ברודקום, המתחרה הגדולה של סיגמא ושל קופרגייט. זוהי מכה קשה עבור המיזוג הטרי, שאמורה להיכנס לתוקפה כבר בשנה הבאה, ושתסב נזק משוער של 60 מיליון דולר מכלל הכנסות סיגמא-קופרגייט בשנת הכספים 2011 של סיגמא.

 

אחת הסיבות המרכזיות למיזוג בין קופרגייט לסיגמא נסוב סביב הכוונה להתחרות בברודקום, ענקית השבבים שהרחיבה מאוד את היצע השבבים שהיא מספקת לתקשורת טלוויזיה דיגיטלית בפנים הבית, IPTV, המאפשרת גם לחברות טלפוניה לספק שידורי כבלים. בית ההשקעות קולינס סטיוארט נקב במחיר יעד למניה של 9 דולר, זאת לאחר שאת יום המסחר בניו יורק החלה מניית החברה במחיר של 12.34 דולר למניה. תחזית ההכנסות לשנת הכספים 2011 של סיגמא צפויה להגיע ל 239 מיליון דולר בלבד, כך על פי בית ההשקעות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות