אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הושלמה מכירת מלונות אזורים לפתאל: תהפוך לקבוצת המלונות הגדולה בישראל צילום: גלעד קוולרצ'יק

הושלמה מכירת מלונות אזורים לפתאל: תהפוך לקבוצת המלונות הגדולה בישראל

עם השלמת העסקה, יצטרפו לרשת פתאל 12 בתי המלון של אזורים. לפתאל גם פעילות בחו"ל באמצעות מותג לאונרדו הכולל 30 מלונות בגרמניה, שוויץ ובלגיה

12.11.2009, 16:00 | גולן חזני

דוד פתאל, בעלי חברת המלונאות פתאל ויעקב סיסו מנכ"ל חברת "אזורים תיירות" (מקבוצת אזורים) השלימו היום (ה') את עסקת העברת 12 המלונות שבבעלות אזורים תיירות לידיו של פתאל.

העסקה משקפת לחברה שווי של 970 מיליון שקל, 270 מיליון בגין רכישת מניות החברה, המוחזקות על ידי אזורים (75%) ו בוימלגרין קפיטל(25%), ו-700 מיליון שקל בגין נטילת ההתחייבויות של החברה.

עם השלמת העסקה, יצטרפו לפרוטפוליו של פתאל 12 בתי המלון שבבעלות אזורים תיירות בישראל - מדובר בשני בתי מלון באילת - מוריה פלאזה אילת (לשעבר שרתון אילת) ו-50% ממלון הרודס אילת, שניים בים המלח - מוריה פלאזה ים המלח (לשעבר שרתון מוריה ים המלח), מוריה קלאסיק ים המלח (לשעבר נובוטל ים המלח), שלושה בירושלים - גני מוריה ירושלים, פלאזה ירושלים (לשעבר שרתון פלאזה ירושלים) ומוריה קלאסיק ירושלים (לשעבר נובוטל ירושלים) שניים בטבריה – מוריה פלאזה טבריה (לשעבר שרתון טבריה), גני מוריה טבריה, שניים בתל אביב - מוריה פלאזה תל אביב (לשעבר שרתון מוריה תל אביב), 33% משרתון סיטי טאוואר, ומלון מרקיור בבת- ים.

דוד פתאל ציין במעמד החתימה: "אני מאמין גדול בתיירות בישראל, ולכן ההשקעה הזו היא מבחינתי אקט פטריוטי לא פחות מעסקי. קבוצת פתאל תצעיד את תחום המלונאות בישראל קדימה בשנים הקרובות, תעניק אלפי מקומות עבודה ותקדם את תפיסת השירות והאירוח".

חברת פתאל כוללת כיום גם פעילות בחו"ל באמצעות מותג "לאונרדו" הכולל 30 מלונות בגרמניה, שוויץ ובלגיה. 28 ממלונות הרשת באירופה הינם בבעלותה של רשת פתאל או בבעלות הקרן שבהן היא שותפה יחד עם החברות דלק נדל"ן, מגדל, מבטחים, דוראה ומנורה. מחזור המכירות של הרשת באירופה עומד על 100 מיליון יורו, והיא מעסיקה 1,800 עובדים.

את עסקת אזורים-פתאל ליוו עורכי הדין מורי מטלון, כפיר ידגר וליאור פורת ממשרד עו"ד גורניצקי (מטעם פתאל) ומשרד יהודה רווה (מטעם אזורים).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות