אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסדר במתחם כרמיה: אולמרט ויתר על הבית תמורת 6.5 מיליון שקל צילום: אלכס קולומויסקי

הסדר במתחם כרמיה: אולמרט ויתר על הבית תמורת 6.5 מיליון שקל

בית המשפט אישר את הסדר הנושים לגבי "מתחם כרמיה", על פיו כל זכויות חברת אלומות מ.ג. הנדסה בע"מ בנכס ימכרו לחברת אחוזת כרמייה בע"מ תמורת 5.6 מיליון דולר. מתוך התמורה יושבו לבני הזוג אולמרט 6.5 מיליון שקל

12.11.2009, 18:47 | איתי הר אור

אהוד אולמרט כבר אינו ראש ממשלת ישראל ופרשת מתחם כרמיה בירושלים ממשיכה לעורר הדים, ואולי עתה באה לסיומה.

הפרשה התעוררה היום (ה') שוב לאחר שבית המשפט המחוזי בירושלים קיבל את בקשת הנאמן לקבוצת הבניה אלומות ואישר את ההסדר הנושים לגבי "מתחם כרמיה" במסגרת המיזמים נשוא הקפאת ההליכים של החברה.

הפרשה עסקה בקבוצת חברת אלומות, שפעלה בעיקר בייזמות פרויקטים יוקרתיים בירושלים, לאוכלוסיה אמידה מהארץ ומחו"ל. החברה התמחתה בביצוע פרויקטים הדורשים רמה הנדסית גבוהה, לרבות בתחום של שימוש ושיחזור מבנים.

בסופו של יום החברה נקלעה לקשיים כלכליים ובין השאר, לטענתה, לאחר הקפאת הטיפול בענייניה בוועדות המקומיות והמחוזיות בעקבות הפרשה הידועה כ"פרשת הבית ברחוב כרמיה".

במסגרת הסדר הנושים שהציג הנאמן, הוסכם כי כל זכויות חברת אלומות מ.ג. הנדסה בע"מ בנכס, ימכרו לחברת אחוזת כרמייה בע"מ תמורת סך של 5.6 מיליון דולר, והתמורה תחולק בין הרוכשים, בעלי השעבודים השונים בנכס, רשויות המס, הנושים בזכות קדימה וכלל הנושים הבלתי מובטחים של החברה.

עוד הוסכם כי מתוך כספי התמורה יושבו לבני הזוג אולמרט 6.5 מיליון שקל, בכפוף לכך שבני הזוג אולמרט יחתמו על הסכם לביטול עסקת רכישת הדירה מהחברה, וויתור על טענות נגד החברה.

בסוף יולי השנה הודיע היועץ המשפטי לממשלה על סגירת התיק נגד אולמרט בפרשה זו. ביסוד הפרשה עמד החשד לפיו אולמרט, בעת שכיהן כמ"מ ראש הממשלה וכשר התמ"ת, קיבל מחברת אלומות הנחה כספית משמעותית ברכישת דירה ברחוב כרמיה 8 בירושלים, וזאת בתמורה להפעלת השפעתו על גורמים בעיריית ירושלים לשם מתן אישורי בנייה חריגים ולזירוז הליכים בפרויקט במסגרתו אמורה הייתה להיבנות הדירה שרכש.

כעת, כאמור, באה לקיצה פרשת הבית ברחוב כרמיה, גם מהפן המשפטי האזרחי, לא רק הפלילי. בני הזוג אולמרט יוצגו בידי עו"ד ערן באלינט ממשרד מ. זליגמן ושות'. הנאמן מטעם חברת אלומות היה עו"ד יעקב אמסטר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות