אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פועלים אי.בי.אי: יותר הנפקות, פחות הכנסות צילום: יובל חן

פועלים אי.בי.אי: יותר הנפקות, פחות הכנסות

הקיצוץ המסיבי בהוצאות לא סייע לרווח הנקי שירד ב־34% ל־4.5 מיליון שקל

16.11.2009, 10:18 | גולן חזני

תוצאות הרבעון השלישי של חברת החיתום פועלים אי.בי.אימסתכמות בשורה תחתונה פשוטה וכואבת: מצד אחד יותר הנפקות, אך מצד שני הרבה פחות הכנסות, זאת למרות המגמה החיובית ברבעון השני.

עד לפני שנתיים היתה פועלים אי.בי.אי חברת החיתום הגדולה והמובילה בשוק, אולם הפגיעה שספגה מהמשבר הפיננסי שינתה את מעמדה. שנת 2008 היתה קשה מאוד עבור חברת החיתום, כאשר ב־2009 החלה להירשם מגמת ההתאוששות. עם זאת, ברבעון השלישי נרשמה נסיגה משמעותית בהכנסות וברווחים לעומת הרבעון השני.

וכך, אם ברבעון השני השתתפה פועלים אי.בי.אי ב־17 הנפקות (ארבע מהן פרטיות), שהכניסו לה 14.1 מיליון שקל, ברבעון השלישי עלה מספר הההנפקות ל־21, אולם ההכנסות ירדו ההכנסות ל־5.9 מיליון שקל. לשם השוואה, ברבעון המקביל ב־2008 הסתכמו ההכנסות ב־3 מיליון שקל בלבד.

פועלים אי.בי.אי אמנם הצליחה לרשום ירידה של 55% בהוצאות הרבעוניות ל־2.5 מיליון שקל, אולם הרווח הנקי הרבעוני הסתכם ב־4.5 מיליון שקל - ירידה של 34% לעומת הרבעון השני. במבט כולל, בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה רשמה החברה רווח נקי של 12 מיליון שקל לעומת 4.3 מיליון שקל בתקופה המקבילה. הדיבידנד שעליו החליטה החברה יעמוד על 7 מיליון שקל.

נקודה מעניינת נוספת שעולה מהדו"חות היא העובדה שאף שברבעון השני החברה מחקה את יתרת השקעתה ב־GMF (חברת המימון שבה היא מחזיקה בשותפות עם קרן RP), ברבעון השלישי ביצעה פועלים אי.בי.אי מחיקה נוספת של 750 אלף שקל. מחיקה זו משקפת חלק מעלות הסדר האג"ח ש־GMF מגבשת כיום עם בעלי האג"ח שלה, עלות שעתידה להסתכם ב־2 מיליון שקל.

מבחינת בעלי המניות, האירוע המשמעותי שאירע בחברה במהלך הרבעון השלישי היה מכירת מניותיו (8.5%) של אחד המייסדים, יואב קפלן, לבעל השליטה - בית ההשקעות אי.בי.אי - שעלה לאחזקה של 34.4%.

נכון להיום, בנק הפועלים מחזיק ב־19.9% מחברת החיתום פועלים אי.בי.אי, יו"ר החברה רונן צלניר מחזיק ב־8.5% ממניותיה וחברת עילדב שבשליטת רוני שטרנבך הגיעה לאחזקה של 5% בחברה באמצעות רכישות בבורסה ומחוץ לה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות