אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

שוורצנגר: ארה"ב צריכה להוביל את שוק תחליפי הנפט והאנרגיות המתחדשות

מושל קליפורניה נאם בפורום סבן ואמר כי חייב להיעשות שינוי התנהגותי מצד התושבים כדי לתרום לצמצום פליטת גזי החממה

16.11.2009, 11:14 | רויטל חובל
מושל קליפורניה, ארנולד שוורצנגר, בא לישראל לרגל פורום סבן כדי להעלות את המודעות לנושא האנרגיות המתחדשות. לדברי שוורצנגר, הידוע בתרומתו לקידום החקיקה הסביבתית בקליפורניה, צריך לשכנע את הציבור להפחית פליטת גזי חממה שיהווה את הפתרון להתחממות הגלובלית המאיימת עלינו.

שוורצנגר שחתם את הפאנל בהצהרתו הידועה "I'll Be Back", אמר בכנס: "שמעתי שקליפורניה היא גורם משמעותי בפליטת גזי חממה והיום אנחנו תורמים רבות להפחתת הפליטה".

לדבריו, "אי אפשר להיפטר מהתלות בנפט בבת אחת, לא ישראל ולא ארצות הברית. צריך לעשות את זה בשלבים. כמו שארה"ב לא ציפתה שמדינות אחרות יובילו את חקר החלל והנחיתה על הירח, ארה"ב לא צריכה לחכות שמדינה אחרת תעשה זאת ולחכות להודו וסין שיפחיתו קודם. היא צריכה להוביל בעצמה את הפחתת הפליטות".

שוורצנגר ציין כי חייב להיעשות שינוי התנהגותי מצד התושבים כדי לתרום לצמצום פליטת גזי החממה, שכן כיום הם בעיקר מרגישים אשמה על הזיהום. לדבריו, "יש לרתום אותם למהלך כך שהם ירגישו חלק מהמאמץ הלאומי לשמירה על הסביבה".

קליפורניה נחשבת כיום כמובילה בתחום החקיקה הסביבתית ושימוש באנרגיות מתחדשות. למעשה, עוד לפני כהונתו של שוורצנגר נחשבה המדינה כחלוצה בתחום האנרגיה הסולארית כאשר כבר בשנות ה-80 חתמה על הסכם עם החברה הישראלית, לוז, שהקימה 9 תחנות כוח בהיקף כולל של 354 מגה ואט. על אף שהחברה פשטה את הרגל, התחנות עדיין פועלות ואף לאחרונה חברת סולל החליפה את קולטי השמש שבמערכות התרמו סולאריות להגברת הנצילות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות