אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איתמר מדיקל ממשיכה לצמוח: רשמה שיא של 2.9 מיליון דולר במכירות

איתמר מדיקל ממשיכה לצמוח: רשמה שיא של 2.9 מיליון דולר במכירות

מכירותיה של איתמר מתבססות על שני מוצרי איבחון פרי פיתוחם - ה-WatchPAT לאבחון בעיות נשימה בשינה בביתו של המטופל, וה-EndoPAT, שנועד לאבחון מקדים של היווצרות טרשת עורקים

16.11.2009, 17:42 | עומר ענבר

חברת המכשור הרפואי איתמר מדיקל חוזרת לצמוח, ורושמת הכנסות שיא של 2.9 מיליון דולר ורווח בשורה התפעולית לראשונה בתולדותיה. מכירותיה של איתמר מתבססות על שני מוצרי איבחון (דיאגנוסטיקה) פרי פיתוחם, ה-WatchPAT ‏ לאבחון של בעיות נשימה בשינה בביתו של המטופל, וה-EndoPAT, שנועד לתת אבחון מקדים להיווצרות טרשת עורקים.

החברה, בראשות המנכ"ל ד"ר דב רובין, רשמה רווח תפעולי של 86 אלף דולר והפסד נקי של 1.5 מיליון דולר, שנבעה בעיקר מהוצאות מימון.

במסגרת ההנפקה הציבורית של החברה ב-2007 איתמר הנפיקה אג"ח להמרה בסך של 17 מיליון דולר, כאשר היא נדרשת לשלם רק את מרכיב הריבית תחילה בסך של 5.3 מיליון שקל בשנה. אולם, החל מ-2012 במשך שלוש שנים, החברה תתחיל לשלם את גם את הקרן ובסה"כ 27 מיליון שקל בשנה.

אלא שיתכן כי החוב עשוי להצטצמם במידה ניכרת וזאת מאחר שמחיר המניה, שעומד על 2.2 שקל, מתקרב למחיר ההמרה שהינו 2.5 שקל למניה. הגאות בשווקים, ובשוק הביומד במיוחד, הופך תרחיש ההמרה לריאלי. במצב זה, החוב עשוי לקטון, על חשבון דילול האחזקה של בעלי מניות.

שאול שרוני, סמנכ"ל הכספים הראשי של איתמר הביע את מלוא האמון כי החברה תעמוד בתשלומים למחזיקי האג"ח, "אנחנו נמשיך לצמוח ונעמוד בכל ההתחייבויות שלנו. במשך השנה האחרונה האג"ח שלי שילש את הערך שלו וזה ואומר דבר פשוט - השוק מאמין שאיתמר מדיקל יכול להחזיר את החוב."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות