אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מציפים את השוק: קרקעות ל-6,000 יחידות דיור ישווקו השבוע ליזמים צילום: קובי קנטור

מציפים את השוק: קרקעות ל-6,000 יחידות דיור ישווקו השבוע ליזמים

בין השאר, תשווק קרקע להקמת 1,117 יחידות דיור בירושלים ו-188 דירות בתל אביב; שר השיכון: "אנו עמלים כדי להדביק פערים של שנים רבות". מנהל המינהל: "יישום התוכנית עתיד להביא לירידה במחירי הקרקעות והדיור"

17.11.2009, 13:51 | אורי חודי
תוכנית משרד הבינוי והשיכון להצפת שוק הנדל"ן בקרקעות לבנייה נכנסת לשלב השני. לאחר שבשלב הראשון שיווק המשרד יחד עם מינהל מקרקעי ישראל קרקעות לכ-5,400 יחידות דיור ביישובים ברחבי הארץ, ייצאו השבוע לשיווק כ-6,000 יחידות דיור נוספות בכ-20 ערים, בהן כאלה שלא נכללו בשיווק הקודם.

במסגרת המתחמים האמורים לצאת לשיווק עוד השבוע ניתן למצוא קרקע ל-1,117 יחידות דיור בירושלים, 842 יחידות דיור בבאר שבע, 336 יחידות דיור ברחובות, 349 יחידות דיור בראשון לציון, 358 יחידות דיור בחולון ו-188 יחידות דיור בתל אביב. המתחמים ייצאו לשיווק במכרזים על ידי מינהל מקרקעי ישראל.

"לשמחתי, שתי זרועות השיווק - משרד הבינוי והשיכון ומינהל מקרקעי ישראל - התייצבו יחד סביב השולחן, ואנו עמלים כדי להדביק פערים של שנים רבות" אמר שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס, "המטרה המוצהרת שלי היא לסייע בכלי הכלכלי הנכון להורדת מחירי הדיור וזה באמצעות ההיצע".

מנהל מינהל מקרקעי ישראל, ירון ביבי אמר היום: "תוכנית שיווק הקרקעות המסיבית מהווה את הנדבך המרכזי במדיניות שמתווה יו"ר מועצת המינהל אטיאס, הנועדה לייעל את הפעילות בשוק המקרקעין. התוכנית מהווה מנוע חשוב ליצירת צמיחה במשק ומהווה רכיב מרכזי במסגרת מדיניותה הכלכלית של הממשלה. יישום התוכנית עתיד להביא לירידה במחירי הקרקעות ובמחיר הדיור תוך מתן מענה לביקושים קיימים לדיור ברחבי הארץ".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

28 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

26.
לא תהיה ירידה במחירי הדירות
ברצוני לעשות לקוראים קצת סדר 1.פרט לגוש דן ערך הקרקע מתוך מחיר הדירה הינו 35% ופחות לכן גם אם ירד מחיר המגרשים ב20% זה ישפיע על מחיר הדירה עד 7% 2. העלאת הריבית לא תשנה אף תקשה על רוכשי דירות לעמוד בהחזר המשכנתא 3. זוגות צעירים מהמעמד הבינוני לא יוכלו לקנות דירות בת"א אפילו לא בדרום ת"א אשר בתנופת פיתוח ובניה יוקרתית. גם במנהטן ,מרכז לונדון או פריז ,זוג צעיר לא יכול לקנות דירה ו נוסעים שעה לעבודה.ת"א היא למעשה מרכז "העיר" גוש דן. 4. ולסים אין רע בכך שקונים דירות להשקעה. רק בזכות משקיעים אלו אםשר להשיג דירה בשכירות כי במדינה שלנו אין עידוד לבנית דירות להשכרה.
אריה-שמאי , מרכז  |  19.11.09
לכל התגובות