אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אור אדום לרפורמת המיסוי הירוק על מכוניות: ועדת הכספים לא אישרה הצעת האוצר צילום: אלכס קולומויסקי

אור אדום לרפורמת המיסוי הירוק על מכוניות: ועדת הכספים לא אישרה הצעת האוצר

יו"ר הוועדה, משה גפני: "לא יעלה על הדעת שמס הקנייה על רכב משפחתי יגיע ל-90%"; רשות המסים: "נשב על הדברים וננסח צו חדש"

18.11.2009, 10:45 | שרון ביידר

ועדת הכספים של הכנסת לא אישרה היום את צו מיסוי הרכב, שהוא חלק מרפורמת המיסוי הירוק. יו"ר הוועדה, משה גפני, אמר הבוקר בדיון שנערך בנושא כי לא יאשר צו המעלה את המס בשיעור כה גבוה: "לא יעלה על הדעת שמס הקנייה על רכב משפחתי יגיע ל-90%".

בועז סופר, סמנכ"ל בכיר ברשות המסים האחראי על מיסוי הרכב, אמר כי "נשב על הדברים וננסח צו חדש". הוא הוסיף כי מטרתו של חוק המיסוי הירוק היא לשנות את צי הרכב של ישראל לצי רכב מזהם פחות באמצעות תמריצי מיסוי. לדבריו, "עבדנו על הפלטפורמה של המיסוי הירוק יותר משנה. הרבה אנשי מקצוע היו מעורבים ברפורמה כולל מומחים מחו"ל".

במסגרת רפורמת המיסוי הירוק, הועלה מס הקנייה לכלי רכב ל-90%. במקביל, כל רכב זכה בהטבת מס בהתאם לאחת מ-15 דרגות הזיהום אליהן הוא משתייך. בעקבות המיסוי הירוק עלה מחירם של כלי רכב גדולים ומזהמים, מחירן של מכוניות משפחתיות נותר כמעט ללא שינוי - ומחירן של מכוניות מיני ירד.

בשבועות האחרונים הופעל לחץ מצד יבאונים של רכבי דיזל לשנות את ההרכב של הגזים המזהמים שלפיו  מחושבת דרגת הזיהום של המכונית. היבואנים דורשים כי שיעור פליטת הפחמן דו חמצני יעלה בחישוב היחסי של דרגת הזיהום, ובכך תוגדל הטבת המס לכלי רכב המונעים בסולר. כצפוי, לא נרשם כל שינוי בתקנות - למרות הלחץ של היבואנים. 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
העלו את המס במכה ל 90% מעניין באיזה קלילות אישרו את העניין חוץ מזה
איך יתכן שאנו האזרחים הפריארים לא עושים מאומה ? צריך להפסיק לקנות רכבים להפסיק לשלם אגרות רכב שהן גזל לאור היום להפסיק לשלם בטוח חובה לסוע באוטובוס מחורבן או פשוט לעוף מפה ? אולי זה הפתרון?
ה יה , ישרבלוף  |  23.11.09
11.
כל הכבוד לארגון מנהלי תחבורה ופורום נוהגי ההיטק.
אני מוריד את הכובע בפני אלה שעושים הכל בכדאי למנוע מהאוצר לעלות את נמיסים על הרכבים ושווי השימוש הלניארי. לפני כשנתיים חתמו אירגוני לשכות התעשיעה המסחר וההסתדרות על שווי השימוש בקבוצות עד שנת 2011 מה קרה שהאוצר מפר הסכם זה ?
אזרח , צפון  |  19.11.09
לכל התגובות