אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שביתת קלדניות בתי המשפט נמשכת זה היום החמישי צילום: בלומברג

שביתת קלדניות בתי המשפט נמשכת זה היום החמישי

הערב יתקיים דיון נוסף בבית הדין לעבודה בבקשת הנהלת בתי המשפט להוציא צו מניעה שיחזיר את הקלדניות לעבודה

18.11.2009, 11:53 | מיקי פלד

שביתת קלדניות בתי המשפט נמשכת זה היום החמישי. היום (ד') בערב יתקיים דיון נוסף בבית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב בעקבות תביעת הנהלת בתי המשפט להוציא צו שיחזיר את הקלדניות לעבודה. בדיון ישתתפו נציגי הממונה על השכר באוצר ואגף התקציבים.

600 הקלדניות שובתות לאחר שהמשא-ומתן בין הסתדרות עובדי המדינה למשרד האוצר ונציבות שירות המדינה הגיע למבוי סתום. השביתה גורמת לשיבושים קשים בדיונים בבתי המשפט ברחבי הארץ, שכן אין מי שיכתוב את הפרוטוקול של הדיונים.

הקלדניות דורשות שיכירו בהן כעובדות מדינה ויתיאמו להן טבלת שכר ייעודית שתגדיל את שכרן, העומד כיום על כ-4,000 שקל בחודש. בדיון בבית הדין מייצגים את הקלדניות עו"ד ארנה לין ועו"ד אבי ניסנקורן, יחד עם ערכי-דין נוספים מהלשכה המשפטית של האיגוד המקצועי בהסתדרות.

לטענת ההסתדרות, בישיבה שהתקיימה בלילה הציעו נציגי האוצר הצעות המוגדרות כ"מעליבות המשפילות את הקלדניות אף מעבר לשכרן הנמוך ממילא". ככל הנראה, באוצר הציעו לשלב רק חלק מהקלדניות כעובדות מדינה ולהעניק רק לוותיקות תוספות שכר. בהסתדרות אומרים בתגובה: "אנחנו רוצים להזכיר למדינה שהקלדניות הן לא קבצניות אלא עובדות מן המניין בעלות מקצועי ייחודי ויש להכיר בכך".

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
תמיכה מלאה בקלדניות
ל-3. היית פעם במקום שלהן? יש לך מושג איזו עבודה שוחקת זו? תשבי פעם ליד קלדניות ביום דיונים, כשיש תיק אחרי תיק אחרי תיק, להקשיב, להבין, להקליד. אולי אם היית במקום שלהן, היית מגיבה אחרת. זה שהן היום עובדות מדינה, זה עדיין לא אומר שהן מקבלות שכר הולם.
ענת , ראשון לציון  |  27.11.09
5.
תומך בשביתת הקלדניות
כל אלו שמתנגדים לשביתה (פרט למדינה ולאנשי האוצר , שלהן אינטרס לחסוך כמה שקלים על גבן וחייהן של הקלדניות ) ואינם מבינים ואו לא רוצים לקבל את עמדת וסיבת השביתה של הקלדניות , עושים זאת ממניעים של צרות עין ובורות חוסר התחשבות וכיבוד מקום פרנסתו של האחר . למה ששביתה מוצדקת זאת מדליקה אש של פליאה וצרות עין כלפי מגזר עובדות נאמנות וישרות דרך שעמלות קשה ביותר לפרנסתן . שורה תחתונה - כולם הולכים לעבוד על מנת לפרנס את עצמם ובני משפחותיהם וכל מוצא את התחום שבו הוא טוב ,אבל ברגע שאתה מגלה שאינך מסוגל לספק את צורכי המשפחה ממשכורת שאינה מספקת אז כל התמונה המתקבלת קודרת היא ולא יעזור שום דבר .
בעל של קלדנית  |  22.11.09
4.
מי מכם ישים עצמו במקום קלדנית ויחשוב - האם אלו התנאים שהייתי מרוצה מהם?
למה כל המתנגדים גיבורים כ"כ? שימו עצמכם בנעלינו, חישבו - האם אלו התנאים שהייתם רוצים לעצמכם כאשר אתם עובדי מדינה, עובדים קשה (צריכים להיות מרוכזים ובמתח במשך כל זמן ההקלדה, להיות קשובים לכל הצדדים שמדברים, מי אמר מה, לסדר את הטקסט, גודל הכתב, הדגשות, קיצורים ועוד ועוד). בוא נראה אתכם - הגיבורים שמתנגדים - מבצעים את כל אלו במיומנות כמו שאנחנו עושות זאת ובסוף - גם מרוצים ממשכורת הרעב!!!
סיגל , בת ים  |  22.11.09
לכל התגובות