אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תערוכות חדשות: תמונת מצב

תערוכות חדשות: תמונת מצב

הצלם דוד עדיקא בתערוכת יחיד, הפרויקט המסקרן "My Camp" ופיסול בבצלאל

19.11.2009, 10:36 | דנה גילרמן
התערוכה המסקרנת ביותר השבוע היא זו של הצלם דוד עדיקא, שתיפתח היום בגלריה ברוורמן בתל אביב (השרון 12). הסקרנות נוצרה משילוב בין שם התערוכה, "כל קוף בעיני אמו צבי", לבין העובדה שעדיקא לא הציג תערוכת יחיד זמן רב למדי. שם התערוכה לקוח מפתגם ערבי המתאר מצב של אהבה ללא תנאי, וסדרת התצלומים החדשה בודקת סטריאוטיפים וקלישאות חזותיות שנוגעים לקשר המורכב בין זיוף למקור.

מיה גל עשת מציגה משבת בגלריה של ויצו חיפה (הגנים 21) תערוכת ציורים אקספרסיביים: כתמי צבע גדולים ועזים, ובמרכזם בעלי חיים ודמויות שנראות כשלדי אדם. הציורים מחולקים לשתי סדרות: הראשונה נעשתה בהשראת כוריאוגרפיה, ובמרכזה דמויות של גברים. השנייה מתמקדת באם הציירת בשלבים שונים של מחלתה ובמוות.

"ללא כותרת" של דוד עדיקא "ללא כותרת" של דוד עדיקא "ללא כותרת" של דוד עדיקא

הפרויקט "My camp- מן המחנה אל טעם החיים", שיזם ואצר ליאב מזרחי, ייפתח היום בשלושה חללים בתל אביב: בגלריה דולינגר ב־19:00 (י"ל פרץ 15), בגלריה עינגא ב־20:00 (בר יוחאי 7) ובבית הספר מנשר ב־21:00 (דוד חכמי 18). מציגים בו עשרות אמנים ישראלים ובינלאומיים, וכולם עוסקים במושג הטעון והמעט חתרני שמשמש ככותרת גג לפרויקט. אתר: www.mycampexhibition.com.

התערוכה "מה רוצה פיסול?", שתיפתח היום בגלריה של בצלאל בתל אביב (סלמה 60), מעלה שאלות על מצבו של המדיום הקלאסי במאה ה־21. אחרי שנים של מיצבים שכמעט ודחקו לגמרי את הגדרתו של פיסול, מנסה האוצרת רותי דירקטור להצביע על השינויים שעבר ולברר, בין היתר, מהי הגדרתו המחודשת. בתערוכה 14 אמנים צעירים שיציגו עבודות מהשנתיים האחרונות, עבודות שעונות לכאורה על השאלה שנבחרה לכותרת התערוכה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות