אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוטלו עיקולים על נכסיהם של אברהם הירשזון ומיקי צולר צילום: אוראל כהן

הוטלו עיקולים על נכסיהם של אברהם הירשזון ומיקי צולר

קרן הע"ל ביקשה לעקל נכסים בשווי 190 מיליון שקל בהמשך לתביעה שהגישה נגד מספר מבכיריה לשעבר; צולר: "אתבע אישית את כל מי שהגיש את התביעה"

19.11.2009, 12:08 | איתי הר אור

בית המשפט אישר לקרן הסתדרות העובדים הלאומית (הע"ל) להטיל עיקולים על נכסיהם של שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון ומיקי צולר בסך של 190 מיליון שקל.

העיקולים הוטלו לאחר שבתחילת אוקטובר הגישו משרד האוצר וקרן הפנסיה הוותיקה הע"ל תביעה על סך 190 מיליון שקל נגד 19 נושאי משרה בהסתדרות העובדים הלאומית (הע"ל) ובקרן הפנסיה, ביניהם שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון ומיקי צולר, בגין רשלנות שגרמה להפסדים לעמיתים בקרן.

ברשימת הנתבעים מצויים גם ציון כהן, ששימש בתפקידים בכירים בקרן וחתם על עסקת טיעון בפרשת הירשזון, ואנשיל אשכנזי, לשעבר מ"מ יו"ר הע"ל, וכן מספר דירקטורים ובכירים בהסתדרות.

התביעה הוגשה בעקבות ביקורת שיזם הממונה על שוק ההון באוצר, ידין ענתבי, ועוסקת במספר פרשיות עיקריות, במסגרתן נושאי המשרה והדירקטורים בקרן הפנסיה ביצעו מעשים שונים שהינם רשלנות והפרת אמונים לכאורה.

הפרשה הראשונה, על פי כתב התביעה, התרחשה בין השנים 1998 לשנת 2002, בהן יזמו, פעלו ואפשרו הנתבעים את שיפוצו של מלון "הוד המדבר" בים-המלח בעלות כוללת של למעלה מ-100 מיליון שקל. לטענת עו"ד שגב, עבודות השיפוצים הוגדרו כהשבחת המלון, אולם בפועל ובדיעבד מסתבר כי שוויו וערכו של המלון לא הושבח ולו בשקל בודד. כך, טוענת התביעה, העברת הכספים למלון נעשתה תוך סיכון כספי העמיתים, הפרת אמונים חמורה והפרת כללי ההשקעה החלים על פעילות ההשקעות של קרן הפנסיה וללא כל פיקוח ובקרה מצד דירקטוריון הקרן.

פרשה נוספת היא המענק שקיבל בשנת 2004 מיכאל צולר, אז יו"ר העל-תשורה, חברה בת של ההסתדרות הלאומית. צולר קיבל בונוס בשיעור של 5% ממניות בית ההשקעות דש איפקס, שנרכשו בכספי עמיתי קרן הפנסיה. לטענת התובעים, מעבר לפגמים קשים שנפלו בהליכי אישור הבונוס, עצם מתן הבונוס מקומם את הדעת, שכן בניגוד לחברה עסקית בה בעלים רשאי לעשות בכספו עצמו מה שיחפוץ, הרי שבמקרה הנוכחי הבונוס ניתן על חשבון וללא ידיעת עמיתי קרן הפנסיה.

מיקי צולר מסר ל"כלכליסט": "אני אתבע אישית את כל אלה שעומדים מאחורי הגשת התביעות השקריות וההזויות. אני בטוח שתוך מספר ימים אחרי דיון במעמד שני הצדדים הכל יוסדר ויובהר. התביעות לא רק שהן חסרות בסיס ושקריות, הן כולם על בסיס אישי, לא רק נגדי, אלא נגד כל הנתבעים".

צולר מיוצג בידי עו"ד בועז בן צור. הירשזון מיוצג בידי עו"ד ד"ר יעקב וינרוט. ההסתדרות מיוצגת על ידי עו"ד נחום פינברג.

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות