אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טמפו תחל לשווק את מותג האנרגיה XL כבר בתחילת שבוע הבא

טמפו תחל לשווק את מותג האנרגיה XL כבר בתחילת שבוע הבא

טמפו תחל להפיץ את המשקה מוקדם מהצפוי בעקבות ההסכם שהושג בין XL העולמית לבין המפיצה הקודמת שלו בארץ, חברת סידס

19.11.2009, 12:36 | כתב כלכליסט

יצרנית ומשווקת המשקאות טמפו תחל לשווק את מותג משקאות האנרגיה XL כבר בתחילת השבוע הבא. על פי הסכם ההפצה המקורי, העברת הסכם ההפצה לטמפו מחברת סידס תוכנן לתחילת 2010. אולם בעקבות השלמת ההסכם בין XL לסידס, תחל טמפו לשווק את XL כבר בימים הקרובים.

לפי ההסכם, שאושר לפני כשבועיים בבית המשפט המחוזי מרכז, XL תרכוש מסידס את כל מלאי המשקאות שנותרו בידה. המחיר שתשלם הוא מחיר הרכישה, העומד על 31 סנט בתוספת מע"מ, מכס, הובלה ימית לרבות ביטוח ועלויות אחסנה.

מותג האנרגיה XL, המוביל את שוק משקאות האנרגיה בישראל עם נתח שוק של יותר מ-50%, מצטרף למערך השיווק וההפצה של טמפו הכולל את מותגי טמפו בתחומי המשקאות האלכוהוליים והמשקאות הקלים, ובהם, גולדסטאר, היינקן, בקרדי ברייזר, מכבי, מרפי, פאולנר, פפסי, פפסי מקס, UP7 אקווה נובה, ג'אמפ, נשר ועוד.

משקה האנרגיה XL נמצא בבעלות איש העסקים הפולני פיטר קלאוז. מי שבנה אותו בישראל וגרם לרד בול להתחיל להידרדר בנתחי השוק הוא ענן שמשום, הבעלים של חברת בני פאוזי, שהפיץ ושיווק את XL מ־2004. בספטמבר 2008 החליט קלאוז להעביר את ההפצה לחברת סידס - והדבר יצר סכסוך בינו לבין פאוזי, שהחלה לשווק את משקה BLU בישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
אם BLU ישרוד עד סוף החורף בקיץ הקרוב הוא יעקוף את ה- XL בסיבוב...
חשבתם שענן שמשום פראייר?! אז חשבתם... לכל מי ששכח אז קצת תזכורת רקע על שוק משקאות האנרגיה - XL במשך שנים (לפני העלייה המטאורית בשנת 2006 ואח"כ בשיא בשנת 2007) היה בארץ וחברת בני פאוזי הפסידה הרבה מאוד כסף... אז אגב שלט בארץ הרדבול עם 90% בערך של נתח שוק. לאחר שטימקו (היבואנים של רדבול הסתכסכו עם רד בול העולמי), אז פרץ והגיח ה- XL , בעקבות המחסור שנוצר ברדבול. אגב היו עוד מליון ואחד תחליפים וחיקויים לרד בול, הXL הצליח כי הוא היה הכי קרוב, יותר מזל משכל, זה הכל. דבר אחרון, לענן שמשום היה כניראה כל כך קשה להיפרד מה -XL היות "והתרנגולת" הטילה ביצי זהב... אז הוא יצר את ה-BLU.
צ'ומפי , מרכז  |  21.11.09
לכל התגובות