אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיני: לא אוכל למנוע השלכות הפגיעה בפנסיית העובדים צילום: אוראל כהן

עיני: לא אוכל למנוע השלכות הפגיעה בפנסיית העובדים

יו"ר ההסתדרות אמר את הדברים בפגישה עם השר לנדאו, והשווה את הפגיעה בפנסיה של העובדים לפגיעה בפרה קדושה

19.11.2009, 13:57 | מיקי פלד

"מי שנוגע בפנסיות של העובדים, נוגע בפרה קדושה, ואת השלכות מהלך שכזה, גם אני לא אוכל למנוע", אמר יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, בפגישה עם שר התשתיות הלאומיות, עוזי לנדאו, בנושא הפנסיות של עובדי חברת החשמל.

הפגישה נערכה לאחר שעובדי חברת החשמל הכריזו בשבוע שעבר על סכסוך עבודה, בשל שינוי ההתחייבויות הפנסיוניות של החברה לעובדים בסכום של 9 מיליארד שקל.

העובדים חוששים, כי השינוי, שכרגע הוא רק במאזנים עצמם, יביא לכדי בקשה של החברה להחזיר לה סכום בגובה דומה מקופת החסכון עצמה.

השר לנדאו אמר, כי "אני רואה חשיבות רבה שהחברה תחל בשינוי המבני ותהווה גוף מקצועי, שיכולותיו יוצאות הדופן יבואו לידי ביטוי במשק הבינלאומי". בפגישה השתתף גם יו"ר הוועד, דוד (מיקו) צרפתי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות27 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

27.
נכון שעייני דואג בעיקר לוועדים החזקים. אך זו רק ירית פתיחה.
אם יצליחו לקצץ בתנאי הפנסיה של עובדי חברת החשמל - השמיים (או התהום...) הם הגבול. (או אין גבול כלל...). הייתה תכנית בטלויזיה על עובדי ג'נרל מוטורס. גם להם קיצצו בתנאי הפנסיה (כי למעביד זה היה כדאי...) וכתוצאה רבים מאלה שיצאו לפנסיה נאלצים להמשיך לעבוד - כי הפנסיה (המקוצצת) לא מספיקה להם. מי שמעוניין להמשיך לעבוד אחרי יציאתו לפנסיה - שיתקיף את עייני ועובדי חברת החשמל. אני מאחל לו שימצא עבודה...
אלי  |  21.11.09
26.
צדיק אמיתי רובין הוד של העובדים
קשה שלא להביע תמיכה בבן אדם שדואג לעובדים . בצורה כזאת נחרצת.רק ביגלל אנשים כמוהו נישאר עוד משהו מהמשק ההגון והישר....ולא הפכנו לגמרי לחברה קפיטליסטית.ממש לא חשובות תגובות האנטי כי טבע האדם הוא ליבכות כל הזמן וצריך להבין גם את הצורך הזה.....יישר כוח צדיק
אמיר  |  19.11.09
25.
עיני דואג רק למונופולים הגדולים.ולא לחברי ההסתדרות שמופלים חזק
בחוקי העבודה הבן אדם טיפל?.אם אתה יו"ר נמל חיפה,אשדוד כן.אולם שיראה היטב שכל החוקים שעברו למען העובדים כלל לא מצוים בשטח.מי שעוד עובד לא רואה בשטח כלום.מתי פעם אחרונה הוא היה במפעל בפריפריה.עכשיו חזרתי מיריד תעסוקה בבית נגלר בקריות.היו שם חברות שכלל לא אוכפות את חוק שעות נוספות בשמירה למשל.מישהו ראה נציג ההסתדרות בנושא שמירה,מתבטא על פרוק חברת "למרחב" בכלי התקשורת?.אני לא .
aknv , קריות  |  19.11.09
לכל התגובות