אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רואים שחורות: העשירים פסימיים לגבי התאוששות הכלכלה ב-2010 איור: ליאב צברי

רואים שחורות: העשירים פסימיים לגבי התאוששות הכלכלה ב-2010

סקר שנערך בקרב משקיעים מבוססים מצא כי אלה שנמצאים בראש הפירמידה פסימיים יותר לגבי התשואות בשוק המניות עד אמצע השנה הבאה

20.11.2009, 11:27 | סוכנויות הידיעות

העשירים שונים מאיתנו, זה ברור. אבל מסתבר שהעשירים מאד שונים גם מהאמידים, כך עולה מסקר שנערך בקרב משקיעים מבוססים בנוגע להשפעות המיתון על תיקי ההשקעות שלהם והתחזיות לעתיד.

הסקר מצא כי, 70%, מהמשקיעים המבוססים עם נכסים בשווי 500 אלף דולר עד מיליון דולר סבורים כי המיתון השפיע עליהם לרעה, זאת לעומת רק כמחצית מבעלי נכסים העולים על 5 מיליון דולר שהסכימו איתם.

עוד עולה, כי בעלי השווי הנקי הגבוה מאוד היו פחות אופטימיים לגבי התשואות בשוק המניות עד אמצע השנה הבאה, ויותר פסימיים לגבי הסיכוי להתאוששות כלכלית ב-2010.

הפסימיות הגדולה לגבי ההתאוששות בקרב בעלי השווי הנקי הגבוה ביותר הגיוני לאור הדיונים על המדיניות הלאומית, אומר תומס מלצ'ר מחברת PNC וולת' מנג'מנט, שערכה את הסקר.

"הממשלה הוציאה המון כסף כדי שהכלכלה תישאר במסלול, והדיונים ששומעים עליהם כל הזמן עוסקים בביטוח בריאות ובמיסים ובתקציב, ואז אם אתה בקצה העליון של הסולם הסוציו-אקונומי במדינה, אתה מבין שחלק גדול מהחשבון יגיע אליך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
ומה העניים ..אופטימים..?הם בכלל לא בקטע שך התאוששות..
לא מהכלכלה ולא מעצמם וממצבם בזבל.. העשירים באמת יכולים לדאוג ולא לישון בלילות מדאגות וצרות של עשירים..מה יהיה ..הכלכלה לא תתאושש..?שומו שמיים..את הבוחטות כבר עשו לפני שנים (קנו דירות ,מכוניות,רוב הכסף השחור בחול ונהנים מידי חודש לבזבזו בנסיותיהם לחול.. )מיעוטם ביושר ורובם כאמור בגניבה שוחד אי הצהרות אמת והעלמות מס..וכיו"ב העניים נבך..לא יודעים מאיפה יביאו אוכל,פרנסה למשפחותיהם..הם ממש לא בקטע החזיון הנבואי מה יהיה לכלכלה...?הם יותר בקטע של שיקום העצמות היבשות...
אני  |  20.11.09
לכל התגובות