אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי לכלכליסט: אנדורן תמכור לאלי ברקת כ־20% ממניות דש איפקס

בלעדי לכלכליסט: אנדורן תמכור לאלי ברקת כ־20% ממניות דש איפקס

יעל אנדורן שקלה למכור את המניות במכרז לפני כארבעה חודשים. בעקבות הצטרפות קרן הפנסיה של הסתדרות העובדים הלאומית יגדיל ברקת את היקף הרכישה לכ־55% מבית ההשקעות

22.11.2009, 07:04 | גולן חזני

יעל אנדורן, מנהלת קרן הפנסיה של הסתדרות העובדים הלאומית, מצטרפת לקבוצת המוכרים של מניות בית ההשקעות דש איפקסלאיש העסקים אלי ברקת. ל"כלכליסט" נודע כי השבוע צפויה אנדורן למכור עד 24% ממניות דש איפקס, שמוחזקים בידי קרן הפנסיה. בעקבות כך ידללו המוכרים האחרים בעסקה את היקף המניות שימכרו. עדיין לא ברור אם אנדורן תמכור את מלוא המניות שהיא מחזיקה - 24% - או 18%–20% מהן.

בתחילת אוקטובר חתם ברקת באמצעות קרן BRM על רכישת 48.5% ממניות דש איפקס במחיר של 28 שקל למניה, פרמיה של כ־27% על מחיר השוק אז. ברקת רכש את אחזקותיהם של מוזי ורטהיים (12%), נתן חץ (8.3%), המנ"כלים המשותפים ויקטור שמריך ועידו נויברגר (כ־4% כל אחד), רמי שלום (כ־3.5%) וקרן אולד ליין של סיטי (13%). במסגרת העסקה לאנדורן היתה אופציה להצטרף למכירת אחזקות קרן הפנסיה, אולם עד היום לא הודיעה על עמדתה.

אנדורן תכננה למכור את המניות במכרז כבר לפני כארבעה חודשים, אבל מחלוקת לגבי האחזקה של הסתדרות העובדים הלאומית מול אחזקת קרן הפנסיה שלה מנעה את קיום המכרז. נוסף על כך, ההערכות היו כי אנדורן לא תצליח לקבל מחיר גבוה יותר מ־28 שקל למניה במכרז.

בעקבות הצטרפותה של אנדורן, אולד ליין תמכור כ־9% בלבד מהמניות, וכך גם מוזי ורטהיים. נתן חץ ימכור כ־6% מהמניות ואילו שמריך ונויברגר, וכן מנהל הגמל של החברה רמי שלום, ידוללו לכ־2.5%. בעקבות הצטרפות קרן הסתדרות העובדים הלאומית ברקת יגדיל את היקף הרכישה לכ־55% ממניות בית ההשקעות במקום 48.5% שנקבעו בהסכם המקורי.

לאחרונה קיבלה קרן הפנסיה את אחזקות הסתדרות העובדים הלאומית (14%) בדש איפקס, וכך, עם האחזקה הקודמת שלה בהיקף של 10%, הגדילה את אחיזתה בבית ההשקעות ל־24%.

את תגובתה של אנדורן לא ניתן היה לקבל.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות