אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסתמן: רלאיינס ההודית תרכוש את ליונדל-באסל צילום: shutterstock

מסתמן: רלאיינס ההודית תרכוש את ליונדל-באסל

ענקית האנרגיה והמחצבים הגישה הצעת רכש לא מחייבת עבור נתח השליטה בחברת הכימיקלים ההולנדית, לאחר שתצא מהליך פשיטת הרגל

22.11.2009, 13:50 | סוכנויות הידיעות

רלאיינס אינדסטריז, ענקית האנרגיה והמחצבים ההודית, הגישה הצעת רכש לא מחייבת עבור נתח השליטה בחברת הכימיקלים ליונדל-באסל אינדסטריז לאחר שתצא מהליך פשיטת הרגל - כך דיווח "הוול סטריט ג'ורנל". הסכום שהציעה רלאיינס, הנחשבת לחברה הפרטית הגדולה בהודו, לא נחשף, אך במידה ותצא העסקה אל הפועל היא עתידה ליצור גוף גלובלי עצום מימדים לאנרגיה ולכימיקלים.

לפני שהגישה בקשה לפשיטת רגל בינואר 2009, נחשבה ליונדל-באסל ליצרנית הכימיקלים השלישית בגודלה בעולם, עם נפח מכירות שנתי של 50 מיליארד דולר ב-2009. כמו כן, אם תאושר, עתידה הרכישה להוריד מהפרק תוכנית לארגון מחדש של ליונדל-באסל, שבמסגרתה תועבר השליטה בה לכמה בנקים ובתי הלוואות תמורת מחיקת חובות, העומדים כיום על 17 מיליארד דולר.

עם המוסדות המעורבים בתוכנית, נמנים אפולו מנג'מנט, אקסס אינדסטריז וקרביס רוברטס ושות' . בליונדל-באסל אישרו כי הם קיבלו "הצעה ראשונית" מרלאיינס, העשויה לשמש כ"אלטרנטיבה ראויה" לתוכנית הארגון מחדש, כפי שעוצבה בידי בית המשפט לפשיטות רגל בניו יורק. עוד נמסר בהודעה, כי ליונדל-באסל "תמשיך לשתף פעולה עם כל הצדדים המעורבים, במטרה להגדיל את רווח הנושים מבלי לפגוע בסיכויי החברה להתאושש".

עם זאת, סירבו שם להתייחס לגובה הצעת הרכש של רלאיינס. ליונדל-באסל הגישה בתחילת השנה בקשה להגנה מפני נושים, על רקע משבר נזילות ואשראי חמורים וכן על רקע ירידה במכירות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות