אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרבות מתוקים: גם נסטלה מביעה עניין בקדבורי צילום: בלומברג

קרבות מתוקים: גם נסטלה מביעה עניין בקדבורי

ענקית הממתקים קראפט הגישה הצעה לרכישת קדבורי ב-10.4 מיליארד שקל, ואנליסטים טוענים כי נסטלה עשויה לרכוש את קדבורי מתוך נקודת מבט הגנתית

22.11.2009, 14:16 | בלומברג
המאבקים על רכישת השליטה בענקית הממתקים הבריטית קדבורי עולים מדרגה, לאחר שנודע כי גם נסטלה השוויצרית שוקלת להגיש הצעה לרכישת קדבורי שתתחרה בזו של קראפט.

בשבוע שעבר הודיעו הרשי ופררו כי גם הן שוקלות את צעדיהן לגבי קדבורי. אולם גוברות ההערכות שפררו, יצרנית נוטלה, ככל הנראה לא תגיש הצעה ממשית.

הצעתה של קראפט לרכוש את קדבורי עומדת על 10.4 מיליארד ליש"ט (17 מיליארד דולר), ואם היא תצא לפועל היא תהיה יצרנית הממתקים הגדולה בעולם, שתאיים על נתחי השוק של הרשי ושל נסטלה. קראפט עוד עשויה להציע מחיר גבוה יותר משל הרשי ונסטלה, שכן היא מעולם לא אמרה שהצעתה הנוכחית היא האחרונה.

"אנחנו לא מופתעים מכך שיש הצעות מתחרות, בהתחשב באטרקטיביות של קדבורי", אמרה ארין סוונסון, אנליסטית מחברת מורנינגסטאר. "נסטלה לא הביעה עניין בקדבורי, אך הם עשויים לשקול זאת מתוך נקודת מבט הגנתית, ואז הכל יכול לקרות."

על פי הצעתה של קראפט שוויה של קדבורי עומד על 726 פני למניה, ומתבסס על מחיר הסגירה של המניה ב-20 בנובמבר. "ההצעה שלנו היא היחידה שעומדת על הפרק, ואנחנו סמוכים ובטוחים שאנחנו השותפים הטובים וההגיוניים ביותר לקדבורי", אמר דובר קראפט, מייק מיטצ'ל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות