אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרבור גרופ השלימה רכישת נכסים בארה"ב בהיקף של 96 מיליון דולר

הרבור גרופ השלימה רכישת נכסים בארה"ב בהיקף של 96 מיליון דולר

בארבעת החודשים האחרונים רכשה החברה מעל אלף יחידות דיור ובניין משרדים בן שמונה קומות. מנכ"ל הרבור גרופ ישראל: "אנו מצפים להזדמנויות רכישה נוספות בשנה הקרובה, בעיקר בתחום המגורים, הצפוי להתאושש לפני סוגי נכסים אחרים"

22.11.2009, 17:50 | אורי חודי

שוק הנדל"ן בארצות הברית מושך אליו חברות הסבורות כי מדובר בהזדמנויות עסקיות. אחת מהן היא קבוצת הרבור גרופ שהודיעה היום (א') על השלמת רכישת נכסים בארצות הברית בהיקף כולל של 96 מיליון דולר במהלך ארבעת החודשים האחרונים.

העסקה האחרונה אותה ביצעה החברה, ועלייה דיווחה היום, היא רכישת פרויקט מגורים, הכולל 164 יחידות דיור בקליבלנד אוהיו תמורת 7.7 מיליון דולר.

את ההסבר למסע הרכישות הנרחב מסבירה החברה, בכך שהיא צופה כי שנת 2010 תספק הזדמנויות השקעה רבות בשוק הנדל"ן האמריקני. הרבור גרופ נמצאת בבעלות משותפת של אנשי עסקים בארצות הברית וישראל, כאשר חברת אלקטרה נדל"ןמחזיקה בכ-20% ממניותיה.

במסגרת הרכישות שבצעה החברה בארבעת החודשים האחרונים ניתן למצוא את העסקה לרכישת מתחם מגורים באטלנטה, הכולל 660 יחידות, תמורת 33.9 מיליון דולר בחודש שעבר. את הנכס רכשה החברה בשיתוף עם חברת EGRE, שבשליטת יורוקום נדל"ן של שאול אלוביץ ומשפחת ויל.

באוגוסט רכשה הרבור גרופ בניין משרדים במרכז העסקים של העיר וושינגטון די.סי., במרחק הליכה מהבית הלבן, במחיר של 35.2 מיליון דולר וזאת בנוסף לרכישת 228 יחידות מגורים בוירג'יניה ביץ' תמורת 22.1 מיליון דולר באותו החודש.

ג'י צביבל, מנכ"ל הרבור גרופ ישראל, אומר כי העסקאות האחרונות אותן ביצעה החברה מעידות על תחילתו של גל של עסקאות בשוק הנדל"ן האמריקני, ובעיקר בשוק המגורים.

"אנחנו מתחילים לראות עלייה במספר העסקאות בשוק ואנחנו מצפים להרבה מאד הזדמנויות רכישה בשנת 2010, הן מבנקים והן מבעלי נכסים," אמר צביבל. " אנחנו מתכוונים לפעול בצורה סלקטיבית לניצול ההזדמנויות שיצר המשבר בשוק. בזמן האחרון מורגשת גם עלייה משמעותית ברמת העניין של משקיעים שהדירו את רגליהם מהשוק האמריקני במשך שנים, המעוניינים לבדוק לראשונה אפשרות השקעה בארצות הברית. גם אנחנו, לאחר שנים רבות שהתרחקנו מניו יורק, רואים שם לא מעט עסקאות מעניינות."

ג'ורדן סלון, יו"ר הרבור גרופ התייחס לשוק המגורים להשכרה בארצות הברית והעריך כי הוא צפוי להיות הראשון שיתאושש מבין שווקי הנדל"ן וזאת מכמה סיבות: קצב התחלות הבניה הנמוך, הירידה במגמה של רכישת בתים בארה"ב, התמתנות בגידול באבטלה וחזרה לשכירות, בין היתר, מצד אוכלוסיית צעירות.

עוד הוסיף ואומר סלון כי: "אנחנו לא צופים התאוששות בשנה הקרובה, אלא המשך של מגמת ירידה בשכר דירה. אך בשל הגורמים שציינתי, סביר שנתחיל לראות שיפור בתחום המגורים להשכרה במחצית השנייה של 2011. במקביל מבקש סלון גם להדגיש כי גם היום ישנם מיקומים בארצות הברית שהתאוששות הנדל"ן בהם עוד רחוקה: "נותרו עדיין שווקים מסוכנים מאד לפעילות בתחום הנדל"ן האמריקני, כמו מיאמי ולאס ווגאס".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
שווק הנדלן בלאס ואגס
במשך תקופה ארוכה משם מה מדווחים כל הזמן על ירידות מחירים של הדירות בלאס ואגס ורמות סיכון אני בספק בנושא אני רכשתי מספר נכסים ולשמחתי המחירים במהלך 5 חודשים האחרונים אלו כ 12 אחוז קשה להשיג דירות טובות על מנת לרכוש מהבנק אתה חייב לשלם הרבה יותר ממה שהוא מבקש בעשרות אחוזים התחרות קשה בתים טובים במקומות טובים נמכרים תוך ימים ספורים והמלאי מצטמצם נוא השכירות ישנה ירידה לקראת סוף שנה כולל ירידה במחיר התנאים להשכרה במדינת נאבדה טובים משאר המדינות בארצות הברית
הרשוביץ יובל , לאס ואגס  |  23.11.09
2.
האם יתחילו להרוס בתים בארה"ב בגלל חוסר ביקוש?
הבנקים למשכנאות בארה"ב תקועים עם המון דירות מעוקלות שאף אחד לא רוצה לקנות. אולי אפשר להתחיל להרוס בתים? זה יקטין את ההיצע, יאפשר לחברות הבניה לחזור לבנות (אפילו באותו מקום) ויניע את הכלכלה מחדש. אחרת ייקח שנים עד שההיצע העצום ירד. מה אתם אומרים, נשמע כמו פתרון לא? אפשר להתחיל את הניסוי באוהיו, למרות ששם לא הייתי ממהר לבנות מחדש.
סוכן כפול , גם במוסד גם בשב"כ  |  22.11.09