אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעה: דיווחו על עובדים כשב"חים כנקמה צילום: shutterstock

תביעה: דיווחו על עובדים כשב"חים כנקמה

בני זוג ממזרח ירושלים תובעים את חברת הניקיון בה עבדו, בטענה כי משהחלו לעבוד אצל מתחרתה לאחר שהפסידה במכרז, החלה החברה במסע הכפשה והתנכלות, אשר במהלכו בין היתר, הודיעו כי השניים הינם שב"חים המהווים סיכון בטחוני

23.11.2009, 15:22 | תומר אביטל

חברת הניקיון "א.א.א. אבירם" שהעסיקה עובדים במוסדות החינוך של מעלה אדומים, דיוווחה על שניים מעובדיה, תושבי מזרח ירושלים, כעל שוהים בלתי חוקיים, כאשר לדברי התובעים, הסיבה לכך היא יצר הנקמנות של החברה שלא היתה מסוגלת לצפות בעובדיה עוברים לחברה החדשה.

בני זוג ממזרח ירושלים, עריקאת רדואן והאנא רדואן, הגישו לבית הדין לעבודה בירושלים תביעה לשכר ופיצויים נגד חברת ניקיון בה עבדו השניים, על סך 140 אלף שקל.

על פי כתב התביעה, בני הזוג עבדו בחברת הניקיון כשלוש שנים, כאשר לפני כשמונה חודשים, משהפסידה החברה מכרז למתן שירותי ניקיון במעלה אדומים, החלו לעבוד במקביל לעבודתם בשעות הבוקר בחברה הנתבעת, אצל קבלן הניקיון החדש שזכה במכרז.

לפי התביעה, לאחר שלחברת הניקיון נודע כי התובעים עובדים אצל המתחרה, היא פתחה כנגדם במסכת התעללויות מתוך יצר נקמנות. החברה נטלה מהזוג רדואן את אישור העבודה ואף הודיעה לקצין הביטחון של הישוב כי מדובר בשוהים בלתי חוקיים המסכנים את ביטחון התושבים.

עו"ד אריה אביטן שהגיש את התביעה, אמר ל"כלכליסט" כי "מצבם של עובדי הקבלן ברשויות המקומיות הולך ומחמיר. חברות הקבלן שמעסיקות העיריות מרשות לעצמם לפגוע בעובדים לרמוס את זכויותיהם ולהפוך אותם לעבדים מודרנים. המקרה של בני הזוג רדואן חמור במיוחד לאור העובדה שחברת הקבלן אף דאגה כי יפוטרו לאחר שהפסידה במכרז. הרשויות המקומיות צריכות לדעת שהעסקת חברות קבלן איננה פוטרת אותם מאחריות מוסרית ומשפטית לשמירת הזכויות של העובדים ששומרים על מתקניה ומנקים את מוסדותיה".

מ"א.א.א. אבירם" נמסר: "מקריאה של כתב התביעה נראה כי מדובר בהפרזה מוגזמת. יש בידינו ראיות הסותרות את כתב התביעה. בבית הדין נחשוף את כל הראיות שיזימו 80 אחוז מהטענות. כמו כן אנחנו בהליך של פשרה עם התובעים".

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות