אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עתירה נגד שר השיכון: הבנייה בבית שמש - לחרדים בלבד צילום: גיא אסיאג

עתירה נגד שר השיכון: הבנייה בבית שמש - לחרדים בלבד

תשעה חברי מועצת העיר טוענים כי שר השיכון וראש העירייה מפרים את החלטת מועצת העיר בדבר חלוקה שוויונית של המכרזים לבנייה לכל סוגי האוכלוסיות בעיר

23.11.2009, 15:11 | מארק שון

תשעה חברי מועצת העיר בית שמש עתרו הבוקר לבית המשפט המחוזי בירושלים כנגד שר השיכון, אריאל אטיאס, בדרישה לבטל את המכרזים לבנייה בעיר בשל היותם מופנים לחרדים בלבד.

בעתירה שהוגשה באמצעות עו"ד דפנה הולץ-לכנר טוענים חברי מועצת העיר, כי שר השיכון וראש עיירית בית שמש מפרים את החלטת מועצת העיר, שנתקבלה ברוב של 14 תומכים כנגד שלושה מתנגדים בלבד, בדבר חלוקה שויונית של המכרזים לבנייה בעיר לכל סוגי האוכלוסיות בעיר, החלטה שהייתה תנאי מוקדם לפירסום המכרזים בעיר.

העותרים טוענים כי במידה ובית המשפט לא יתערב זה יגרום "בוודאות להתחרדותה הברורה והמובהקת של העיר בית שמש ולעזיבתם של התושבים שאינם חרדים - תוצאה בעלת השלכות הרות גורל ומרחיקות לכת שאינה רצויה לאף אחד מן המגזרים בעיר".

העותרים מבקשים כסעד זמני להקפיא את סיום המכרזים המתוכנן לסוף חודש זה.

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
העולם עגול יום אחד אתה ל.....
בוקר טוב לכם אני גר ברמת בית שמש א המחלוקת היא על בניה ברמת בית שמש ג שיועדה לחילונים ו לאנשי משטרה [ ולמי ששואל את עצמו למה לאנשי משטרה אז עומדים לבנות באיזור התעשיה של בית שמש את המכללה הארצי של משטרת ישראל זה אומר שמרכזים שם את כל המכללות/ בתי ספר של המשטרה ] אני אדם דתי ציוני וברצוני לציין שרוב החרדים חבד.שס. ברסלב וכו" הם אנשים טובים . כל הבלגן התחיל כאשר באו לגור בבית שמש החרדים הקיצונים הם מכתיבים לראש העיר [ ראש העיר שלנו מש"ס ] מה לעשות . חבל לי שראש העיר לא מבין שאנשי אגודה לא יבחרו בבחירות הבאות באיש שס הם יריצו איש משלהם[ בבחירות האחרונות היה להם איש וברגע האחרון הם עשו חושבים והבינו שאנשי בית שמש הישנה לא יבחרו בו]מי שבחר בך אדוני ראש העיר זה אנשי בית שמש הישנה ואים אתה תעצוב אותם אתה תשלם את המחיר בבחירות הבאות להם אתה צריך לבנות לדור הצעיר שמעוניין לבנות ולגור בבית שמש כי העיר חשובה להם
יגאל.ג , רמת בית שמש  |  24.11.09
6.
דמגוגיה זולה . כתושב ב"ש אני יודע שאין ולא היה ביקוש לדירות בב"ש מצד חילונים.
השכונה החרדית "רמת בית שמש" ,לפני כמה שנים, יועדה בתחילה לחילונים. כתוצאה מביקוש אפסי (!!) מצד "החילונים", הפכה השכונה לחרדית לחלוטין, ועל כך יעידו הקומות הגבוהות (באזורים חרדים מעדיפים להימנע מבניה גבוהה מידי, בעיה בשבת כשאין מעלית).זה המצב גם כיום.ביקוש אפסי מצד החילונים לעומת מצוקת דיור חרדית אדירה. אלו עובדות. וחבל שכל מי שרוצה לתפוס כותרת עושה את זה ע"ח החרדים.
קובי , בית שמש  |  24.11.09
4.
נמאס מהחרדים
צריך להביס את החרדים. הנסיון הנואל של השחורים האלה לקבל את כל העיר לרשותם ראויה לגינוי אין לחרדים זכויות על שטחי ארץ ישראל,קודם שיהיו חלק מהחברה אחרי זה יהיו זכאים לזכויות מעודפות בושה לראש העיר ובושה לשר השכון, שכונת השחר היא לא רמת בית שמש ג'. היא שכונה שמיועדת והיתה מיועדת והתב"ע לא השתנתה לאוכלוסיה חילונית
פינץ ואח' , בית שמש  |  23.11.09
3.
גונבים לי את הבית. את הילדות ואת המסורת
גונבים לי את הבית, את השכונות, את הרחובות ואת המסורת. כילידת המקום שהקימה משפחה לתפארת ממשפחה מסורתית אני כבר יודעת מה שאחרים מסרבים להפנים. החרדים גונבים לנו את העיר המופלאה שלנו. הם משתלטים על השכונות, על הרחובות ועל הכבישים. בכל מקום נוכחותם מורגשת ומאיימת. אט אט בחוכמה ובתכנון קפדני הם נוגסים בעוד ועוד נדלן מסורתי והופכים אותו לחרדי. אני מאוד מקווה שהמאבק נגד הבניה החרדית תביא לתוצאות המתבקשות ושיקצו את הבניה כפי שסוכם בהסכם עם חברי מועצת העיר שליש לכל אוכלוסיה. בהצלחה מרובה. אנא הצילו את העיר שלנו מפני ההתחרדות .
ליבי , בית שמש  |  23.11.09
לכל התגובות