אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - פוקס נכנסת לקטגוריה חדשה: בגדי היריון צילום: אלעד גרשגורן

בלעדי ל"כלכליסט" - פוקס נכנסת לקטגוריה חדשה: בגדי היריון

למרות הכרזת רשת האופנה על תהליף התייעלות ומיזוג חנויות עתידה החברה להשיק ב־2010 את מותג FOX MATERNITY לנשים בהיריון. את מהלך ההחדרה של מותג בגדי ההיריון יוביל המנכ"ל הנכנס של קבוצת פוקס אלי קידר

24.11.2009, 07:02 | אורנה יפת

למשפחת המותגים של רשת האופנה פוקס מצטרף תת מותג חדש. ל"כלכליסט" נודע שהרשת נכנסת לקטגוריית בגדי ההיריון ותשיק את הקולקציה החדשה בשנת 2010. בימים אלה בוחנת פוקס כמה דגמים שייוצרו בקולקציה, אך בשלב זה הם עדיין לא הגיעו לארץ. על הדגמים הניסיוניים הוטבע השם FOX MATERNITY, שאותו שוקלים בחברה לאמץ כשם הקבוע של הקולקציה.

כרגע פוקס מחזיקה בארבעה מותגים - נשים, גברים, ילדים ותינוקות. בימים אלה החלה הרשת בתהליך מיזוג המותגים תחת חנות אחת גדולה, בשל התחרות הקשה הפוגעת ברווחיות חברות האופנה. פוקס, שמפעילה כיום כ־180 חנויות, עתידה לסגור בשלוש השנים הקרובות בין 30 ל־40 חנויות ולאחד אותן במסגרת תהליך המיזוג. על פי ההערכות, קולקציית בגדי ההיריון החדשה תשולב בחנויות הגדולות לצד יתר מותגי הרשת.

הכניסה לקטגוריה החדשה תעניק לפוקס יתרון יחסי מול המתחרות הבינלאומיות החדשות. בשלב זה H&M שתגיע לישראל במרץ ו-GAP, שפתחה כבר סניף ראשון בירושלים, לא ישווקו בישראל את קולקציות בגדי ההיריון שלהן.

שוק בגדי ההיריון בישראל הוא נישתי מאוד והשחקניות המרכזיות בו הן רשת רמי לי, והמותג FOR2 מבית ml. לצידם פעילים בשוק שחקנים קטנים, מעצבי אופנה ובוטיקים פרטיים. גם רשת זארה הספרדית השיקה לפני כשנה ליין של חולצות במידות גדולות המתאימות לנשים בהיריון, אך מדובר במספר קטן ולא משמעותי של פריטים. רשת מוצרי התינוקות שילב מפעילה בשניים מסניפיה, ברמת גן ובפולג, חנות בתוך חנות של המעצבת אבישג ארבל, שגם היא מעצבת בגדי היריון.

רשת מדרלנד מציעה גם היא בגדים לנשים בהיריון. מרבית השחקנים הקטנים אינם מגדירים את עצמם כמותג בגדי היריון אלא משווקים בגדים במידות גדולות, המתאימות גם לנשים בהיריון.

את מהלך ההחדרה של מותג בגדי ההיריון החדש עתיד להוביל המנכ"ל הנכנס של קבוצת פוקס אלי קידר, שייכנס לתפקידו בתחילת דצמבר. הבעלים הראל ויזל מינה את קידר, מנכ"ל זארה הפורש, לאחרונה. ויזל יישאר מנכ"ל משותף ויתמקד בפעילות החברה בחו"ל.

אלי קידר, צילום: עמית שעל אלי קידר | צילום: עמית שעל אלי קידר, צילום: עמית שעל

קטגוריית בגדי ההיריון אינה השוק החדש היחיד שאליו נכנסת פוקס. החברה הודיעה לאחרונה על השקת רשת כלי הבית והטקסטיל לבית תחת המותג FOX HOME. על פי התוכניות עתידה פוקס לפתוח ב־2010 בין 3 ל־5 חנויות תחת המותג במרכזים מסחריים. ההשקעה הכספית בפתיחת חנויות אלה תסתכם בכ־15 מיליון שקל. את הרשת לבית תנהל טליה פורת, שניהלה עד לאחרונה את גולף אנד קו.

 

פוקס סיימה את הרבעון השני של 2009 בהפסד של 2 מיליון שקל, לעומת רווח של 4.9 מיליון ברבעון המקביל אשתקד. הכנסות החברה ברבעון השני הגיעו ל־143 מיליון שקל לעומת 147 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב־2008.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות