אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל לידקום עופר בלוך התפטר מתפקידו - מונה למנכ"ל נייר חדרה צילום: מיכאל קרמר

מנכ"ל לידקום עופר בלוך התפטר מתפקידו - מונה למנכ"ל נייר חדרה

לאחר שעזב את נטפים אחרי חצי שנה, עופר בלוך עוזב את לידקום אחרי ארבעה חודשים בלבד. דירקטוריון החברה: "לא נוכל להתנהל החל מהרבעון הראשון של 2010"

24.11.2009, 08:52 | ענת ציפקין

פחות מכמה שבועות לאחר שנחתם מתווה הסדר להצלת חברת התקשורת לידקום, נראה כעת כי החברה תתקשה להמשיך לשרוד. אמש דיווחה החברה לבורסה כי דירקטוריון החברה בחן את ההתפתחויות במצב עסקיה ומצבה הכספי, והחליט כי החברה אינה יכולה להמשיך ולנהל את עסקיה החל מהרבעון הראשון של 2010. בתוך כך, הודיע מנכ"ל לידקום עופר בלוך כי החליט להתפטר מתפקידו.

בלוך מונה למנכ"ל נייר חדרהמקבוצת אי.די.בי של נוחי דנקנר.

התחנה הבאה עופר בלוך בדרך להתמנות למנכ"ל מפעלי נייר חדרה אם יתמנה לתפקיד, תהיה זו החברה השלישית שינהל בלוך בתקופה של פחות משנה גולן חזני, 11 תגובותלכתבה המלאה

בלוך נכנס לתפקיד המנכ"ל רק בקיץ האחרון. יחד עם זאת הביע בלוך נכונות להמשיך לעבוד בחברה למשך תקופה נוספת על מנת ליישם את תוכנית החרום העסקית המוצעת של הנהלת החברה לשנת 2010, במידה ויימצא לתוכנית זו מימון. למעשה, הסיבה העיקרית שבעטיה לא מצליחה לידקום להתרומם ולהוציא לפועל את מתווה ההסדר שנחתם בינה לבין הבנקים ומחזיקי האג"ח הוא הקושי שלה לקבלת מימון להמשך פעילותה השוטפת מצד הבנקים.

חוסר יכולתה של לידקום להשיג לעצמה קווי אשראי למימון פעילויותיה גרמו לביטול פרוייקטים מתוכננים אותם אמורה היתה החברה לבצע, ומנעו ממנה להשתתף במכרזים בין לאומיים עקב המחסור בערבויות בנקאיות, שכן לידקום היא חברה פרוייקטלית.

מחרתיים תקיים החברה ישיבת דירקטוריון נוסף, בה תחליט על המשך תפקידו של הדירקטוריון. עוד הודיעה לידקום כי להערכתה אין מקום כרגע למנות מנכ"ל חדש ולאשר תוכנית עסקית חדשה על ידו בטרם הושגה הסכמה על נושאי המימון של החברה עם הבנקים ומחזיקי האג"ח

לידקום חייבת לבעלי האג"ח כ-21 מיליון דולר, ולבנקים כ-43 מיליון דולר. את הרבעון האחרון סיימה כשלדוחותיה מוצמדת הערת עסק חי, כלומר המשך קיומה מוטל בספק, זאת בגלל גירעון של 1.7 מיליון דולר בהון החוזר, וגירעון בהון העצמי של 10.3 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
ל-7 צר לי אבל אתה טועה לגמרי
בתור עובדת נטפים שלא קשורה לקיבוץ כזה או אחר עופר עשה רק טוב לנטפים ובלעדי הוא החברה כבר היתה בפשיטת רגל. להיפך- הוא צמצם את הבזבזנות הרעוותנית בקיבוצים וסגר עסקאות חשובות בחו"ל. הדרקטוריון, בלי קשר לעופר היה שאפתני מדי ונכנס להרפתקאות מסוכנות ואז הגיע המשבר. לעופר לא היה יוצתר מדי מה לעשות ודי סינדלו אותו מכל הכיוונים לראייה החברה עדיין לא מצליחה לנהל את עצמה ושמה שני מנהלים שכל אחד מושך לכיוון אחר. לגבי לידקום- אין לי מושג אבל לפי מה שנראה החברה היתה חצי מתה כבר הרבה זמן ולא היה לו יותר מדי מה לעשות. אני מכירה אותו בצורה עקיפה והוא בנאדם מקסים, חבל שככה משמיצים
נעמה , מרכז  |  06.12.09
7.
עופר ברוך
זה שעופר הגיע ללידקום, זו היתה טעות חמורה. הוא לא טרם לחברה כלום רק גזל ממנה כספים וגרם לקיפאון של חצי שנה קריטית שהיתה נחוצה להצלת החברה. עופר לא מבין, לא יודע ולא מסוגל לנהל חברה בסדר גודל ומורכבות כמו לידקום. עופר הגיע ללידקום כסידור בניים עד התפקיד הבא , הרי הוא היה מובטל, ישב בבית לאחר שפוטר וסולק בבושת פנים מחב' נטפים שגם אותה הביא לסף פשיטת רגל עקב ניהול בזבזני וראותני. לראיה עופר כמעט ולא עשה חפיפה עם המנכל היוצא אריק אלקלעי מה שמעיד על כך שהוא לא התכוון ברצינות להישאר בלידקום לאורך זמן רק לחלוב ממנה כמה מאות אלפי שקלים.לחלוב הוא יודע - הוא היה בתנובה! מה שהיה צריך לעשות אחרי שאריק פוטר זה למנות את אייל סמנכ"ל התיפעול למנכ"ל והוא היה מבצע את פעולות ההיתיעלות והקיצוצים שמבצע כרגע הכונס זה היה הסיכוי היחידי להצלת לידקום אבל הגעתו של עופר ללידקום היה המסמר האחרון בארון הקבורה של החברה! הוא ימשיך למפעלי נייר חדרה ועובדי לידקום ילכו להחתים אבטלה!
מפוטר מלידקום , המרכז  |  04.12.09
5.
עופר
תפסיקו להיות תמימים! מרגע שכף רגלו של עופר נחתה בלידקום הוא היה עסוק בחיפוש הגו'ב הבא. לסגור תפקיד מנכ"ל בנייר חדרה לוקח לפחות חודשיים של מו"מ. ובזמן הזה לידקום עמדה מלכת. אם היו לך כוונות ללכת למה טסת לכל העולם ועוד במחלקת עסקים וגררת אחריך את מנהלי החברה? אני הייתי מצפה ממנכ"ל למינימום של אתיקה ויושרה.
קפקא  |  24.11.09
לכל התגובות