אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ד"ר שוקי גלייטמן: להפסיק את המתקפות חסרות השחר על חברי הוועד המנהל של אוניברסיטת תל אביב צילום: עמית שעל

ד"ר שוקי גלייטמן: להפסיק את המתקפות חסרות השחר על חברי הוועד המנהל של אוניברסיטת תל אביב

גלייטמן, לשעבר המדען הראשי, משמש כחבר הוועד המנהל של אוניברסיטת תל אביב וכיו"ר הוועד המנהל של המכון הטכנולוגי בחולון

24.11.2009, 10:32 | כתב כלכליסט

"נוצר מצב שבו המזיק העיקרי לאוניברסיטה הוא יו"ר חבר הנאמנים עצמו, שפועל ממניעים של כבוד אישי בעיקר. חבר הנאמנים הינו שותף חשוב מאין כמוהו, ועצוב שהעומד בראשו יוצר נזק כה רב למרקם יחסים כה חשוב". כך אומר ד"ר שוקי גלייטמן, לשעבר המדען הראשי וכיום יו"ר הוועד המנהל של המכון הטכנולוגי בחולון וחבר הוועד המנהל של אוניברסיטת תל אביב.

פניתי לתקשורת לאחר שורה של ההתקפות פרועות על חברי הוועד המנהל של אוניברסיטת תל אביב, בראשה של ד"ר ליאורה מרידור, אותה מוביל אותה יו"ר חבר הנאמנים, רוברט גולדברג, ואשר גורמת נזק לאוניברסיטה" מוסיף ד"ר גלייטמן. "אני סבור שהמערכת האקדמית בישראל היא התשתית החשובה ביותר שיש למדינה, ולכן אני פעיל בהתנדבות בשני מוסדות אקדמיים חשובים", "התשתית הזו נפגעת כיום גם בשל משברים תקציביים וגם בשל משברים ניהוליים, דבר המביא להיחלשות המערכת האקדמית בישראל.

"חלק מהעבודה שנעשתה בצוות שהייתי שותף בו בכנס קיסריה האחרון, הצביע על כך שהאקדמיה, שאמורה להיות ספק מרכזי לרעיונות חדשים, תתקשה לעמוד במטלה זו. מעבר לכך, לאקדמיה יש תפקיד חשוב בקביעת הרמה הלאומית וסדר היום הציבורי, ולכן חיוני שתהיה חזקה ומבוססת".

בהתייחסו לוועד המנהל של אוניברסיטת תל אביב, אומר גלייטמן: "הסיבה שנעניתי להזמנתה של ד"ר ליאורה מרידור, אותה אני מכיר ומוקיר הרבה שנים, להצטרף לוועד המנהל של אוניברסיטת תל אביב, היא הזדמנות לתרום משמעותית למוסד, ללא שום טובות הנאה אישיות וללא תמורה. חשבתי שהרקע והניסיון שלי יכולים לתרום לאוניברסיטה, כפי שתרמתי בעשור האחרון למכון הטכנולוגי בחולון, שם אני משמש כיו"ר הוועד המנהל. לוועד המנהל בשני המוסדות האלה אין מעורבות בנושאים האקדמיים, ואין לו כוונה להתערב בזה".

באשר לבחירתו של נשיא חדש לאוניברסיטת תל אביב, אומר גלייטמן: "אני לחלוטין מצטרף לעמדה שהובילו נציגי הסנאט וחברי הוועד המנהל להחלפתו של הנשיא הקודם ולבחירתו של נשיא חדש. אני חושב שהנשיא הקודם, פרופ' צבי גליל, הוא איש מצוין, אך נעשה לו עוול בעת שמונה לנשיא האוניברסיטה. אני סבור שהאתגרים המיידיים שעומדים בפני הנשיא החדש הם להשקיט את הרעש שעורר יו"ר חבר הנאמנים. ולייצב את המערכת. יש לפנינו אתגרים קשים ביותר והרעש אשר מעוררת אישיות שנויה במחלוקת יוצר נזק אמיתי".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות