אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השר כץ מקצר את הדד ליין: בתוך חודשיים יחליט לגבי פינוי שדה התעופה בהרצליה צילום: ששון תירם

השר כץ מקצר את הדד ליין: בתוך חודשיים יחליט לגבי פינוי שדה התעופה בהרצליה

כך הבטיח שר התחבורה בביקור שערך הבוקר בהרצליה ובכפר שמריהו. אתמול הודיע יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ אקוניס, על קבלת החלטה בעוד שלושה חודשים

24.11.2009, 13:55 | יסמין גיל

האם שדה התעופה בהרצליה קרוב מתמיד לפינוי? לאחר שאתמול הודיע יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת, ח"כ אופיר אקוניס, בדיון שנערך בנושא, כי בתוך שלושה חודשים יוחלט לגבי העתקת הפעילות בשדה - הודיע הבוקר (ג') שר התחבורה ישראל כץ, כי כבר בעוד חודשיים יקבל החלטה עקרונית בנושא.

השר כץ אמר את הדברים במהלך פגישות שערך בהרצליה ובכפר שמריהו עם ראשי הרשויות, אליהן הצטרפו גם בכירי משרד התחבורה, וכן ח"כ אקוניס ומנכ"ל רשות שדות התעופה, קובי מור.

לדברי גורם, השר הבטיח כי בתוך חודשיים יקבל החלטה עקרונית לגבי אתר חלופי לפעילות הטיסות שמתקיימת כיום בשדה בהרצליה, וכן לגבי פתרונות ביניים עד לבניית אותו אתר חלופי. ראש עיריית הרצליה, יעל גרמן, אמרה במהלך הפגישה כי "נדרשת החלטה אמיצה לסגור את שדה התעופה ולאפשר את המשך התפתחותה האורבנית של הרצליה".

כאמור, אתמול נערך דיון בנושא זה בוועדת הכלכלה, במהלכו הסכימו כל המשתתפים, בהם חברי כנסת, נציגי משרד התחבורה וגופי התעופה וראשי הרשויות שמסביב לשדה - כי יש להעתיק את פעילות השדה בהרצליה לשדה חלופי חדש או לשדות קיימים. על תאריך המעבר לא התקבלה החלטה וכעת מקווים ברשויות הסובבות את השדה כי אכן תתקבל החלטה בתחילת 2010, כפי שהובטח.

שדה התעופה בהרצליה הוקם במלחמת השחרור כמנחת צבאי, ולאחר מכן הפך למנחת חקלאי וכשדה ללימוד טיס ולפעילויות בתחום הטיסות הפרטיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות