אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר ות"ת תומך בהנהלת אוניברסיטת תל אביב: "גם אם התקבלו החלטות שנויות במחלוקת הדבר היה בתום לב" צילום: יואב גלאי

יו"ר ות"ת תומך בהנהלת אוניברסיטת תל אביב: "גם אם התקבלו החלטות שנויות במחלוקת הדבר היה בתום לב"

במכתב ששלח מוקדם יותר ליו"ר חבר הנאמנים של האוניברסיטה מתריע מנואל טרכטנברג כי דרישתו של חבר הנאמנים להדיח את הוועד המנהל בראשות ליאורה מרידור פוגע ביציבות האוניברסיטה ובתרומות של מוסדות אחרים בארץ

24.11.2009, 15:54 | נעמה סיקולר

יו"ר הוועדה לתכנון ותקצוב (ות"ת) של המוסדות להשכלה גבוהה בארץ, פרופ' מנואל טרכטנברג, מתייצב אף הוא לימין הוועד המנהל של אוניברסיטת תל אביב בסכסוך מול חבר הנאמנים שלה.

טרכטנברג מגיב היום (ג') במכתב ששלח ליו"ר חבר הנאמנים רוברט (בובי) גולדברג, לדרישת ההדחה שהציב חבר הנאמנים לוועד המנהל בראשות היו"ר ליאורה מרידור, ומבקש מהם לחדול ממהלכי ההדחה.

טרכטנברג מציין לראשונה כי המאבק פוגע לא רק ביכולת של אוניברסיטת תל אביב לגייס כספים, אלא גם בזו של מוסדות אקדמאיים אחרים בישראל.

"אני עוקב בדאגה אחרי העימות המחריף בינך ובין חלק מהחברים בחבר הנאמנים של אוניברסיטת תל אביב לבין המוסדות המנהלים האחרים של האוניברסיטה" כותב טרכטנברג לגולדברג. "אין ספק שעימות זה, הזוכה לחשיפה תקשורתית מכוונת רחבה ותדירה, פוגע קשות באוניברסיטה, במוניטין שלה וביכולת שלה לשגשג שוב במחקר ובהוראה. יתרה מזאת, העימות משליך גם על מוסדות אוניברסיטאיים אחרים בישראל ומערער את הרצון והנכונות של תורמים ותומכים להיתרם לטובת ההשכלה הגבוהה בארץ".

חבר הנאמנים של אוניברסיטת תל אביב גם מסרב לאשרר את מינוי הנשיא החדש של האוניברסיטה, פרופ' יוסי קלפטר. טרכטנברג מתייחס לסירוב וכותב לגולדברג, "אחרי חודשים רבים של אי יציבות והעדר נשיא מכהן, מבחר לאחרונה נשיא חדש לאוניברסיטת תל אביב, פרופ' יוסי קלפטר. אין ספק שצו השעה הוא לאשר מיידית את מינויו של פרופ' קלפטר, לאפשר לו להיכנס לתפקידו באופן מיטבי. תנאי הכרחי לכך הוא יציבות מרבית מסביב לנשיא הנסחר ובכלל זה יציבותו של הוועד המנהל. הדרישה להדיח לאלתר את רוב חברי הוועד המנהל כולל היושבת ראש, סותרת תנאים הכרחיים אלה בעליל. הדרישה להדחה אם חלילה תתממש תיפגע קשות ביציבות האוניברסיטה ותקשה מאוד על הנשיא הנבחר להתחיל בבניית עתיד טוב יותר".

בהתייחס להדחת הנשיא הקודם של האוניברסיטה, פרופ' צבי גליל, ובאשר למימוש תיק המניות של האוניברסיטה בניגוד לחוות הדעת של ועדת ההשקעות – שני הצעדים שעוררו את חמתו של חבר הנאמנים, אומר טרכטנברג "ייתכן שהתקבלו החלטות שנויות במחלוקת במהלך התקופה הטראומטית שעברה על האוניברסיטה בחודשים האחרונים, אך הדעת נותנת שאלה התקבלו בתום לב ופועל יוצא של דאגה כנה לאוניברסיטה בעת משבר".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
התארגנות המרצים נגד מרידור
התסיסה בקמפוס גוברת וקבוצות רבות של פרופסורים מתארגנות לבקש ממרידור ומהוועד המנהל להיתפטר לאלתר. אלה לא רצויים באוניברסיטה, וגם לא בקרב התורמים. חבל על כל יום שעובר שהסיפור הזה נמשך. מרידור צריכה להבין שהיא מזיקה לאוניברסיטה ולציבור העובדים בה.
פרופסור , ת"א  |  24.11.09
3.
קואליציה מנואל-ליאורה
בדוק וידוע: ליאורה מרידור עזרה למנואל טרכטנברג להיבחר לראש ות"ת ע"י ראשי הליכוד. כעת טרכטנברג "מחזיר" לה בהבעת תמיכה במקרה שהוא אבוד לחלוטין. ליאורה איבדה את אמון הסגל וחבר הנאמנים. אין לה מה לעשות יותר באוניברסיטת ת"א. וגם טרכטנברג יאבד הרבה נקודות בצעד זה.
חמי , ת"א  |  24.11.09