אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארבעה הרוגים בהתרסקות מסוק בחוף בנתניה צילום: גיל נחושתן

ארבעה הרוגים בהתרסקות מסוק בחוף בנתניה

סמוך ל-14:30 התקבל דיווח על מסוק אזרחי שהתרסק לים ועליו ארבעה בני-אדם. גופות שניים מהם נמצאו תוך זמן קצר - ועוד שניים אותרו בחלוף שעה של חיפושים. עד ראייה: "חלק שעף מהרוטור הגיע עד לשובר הגלים. המסוק המשיך עוד קצת ואז הרוטור הפסיק להסתובב והמסוק כמו אבן צנח לים"

24.11.2009, 16:12 | רענן בן-צור, ynet

תאונה אווירית קטלנית מעל הים. ארבעה בני אדם נהרגו בצהריים (יום ג') בהתרסקות מסוק אזרחי מול חוף סירונית בנתניה. ממד"א נמסר כי חלק מההרוגים הם ככל הנראה תיירים - אחד מהם בן 43 מבריטניה. 

סמוך ל-14:30 התקבל דיווח במוקדי המשטרה ומד"א על מסוק שנפל לים. ספינות שיטור ימי הוזעקו למקום. כוחות גדולים של משטרה ומד"א הגיעו לחוף. לאחר זמן קצר הגיעו גם ספינת "דבור" של חיל הים ומסוק "ינשוף" צבאי שחג מעל אזור ההתרסקות. גם כמה אזרחים רכובים על אופנועי ים הגיעו למקום.

מדובר במסוק אזרחי של חברת "תמיר", שהמריא משדה דב ובו ארבעה אנשים. גופותיהם של שניים מהם נמצאו תוך זמן קצר וכוחות רבים חיפשו במשך שעה אחר שני נעדרים נוספים - שגופותים נמצאו לבסוף. מיד עם קבלת הדיווח נערכה בדיקה בחיל האוויר ואז התברר כי לא חסר אף כלי טיס.

אוריאן, מדריך בצופי ים בנתניה, היה בחוף בזמן ההתרסקות. ל-ynet הוא סיפר: "המסוק הגיע מכיוון צפון. שמעתי רעשים מוזרים מהמנוע שלו. היו מן שריקות מוזרות. הבנתי שמשהו לא בסדר. הסתכלתי עליו כל הזמן ואז ראיתי איזה חלק שעף מהרוטור הגיע עד לשובר הגלים. המסוק המשיך עוד קצת ואז הרוטור הפסיק להסתובב והמסוק כמו אבן - עם החזית שלו - צנח לתוך המים". 

אוריאן הוסיף כי מיד עם הנפילה של המסוק, המצילים בחוף עלו על אופנועי הים ושטו לעבר מקום הנפילה וחזרו אחר-כך עם שתי גופות. 

"המסוק, כמו אבן עם הפנים למטה, צנח למים"

גל, עד ראייה אחר שהיה יחד עם חבריו בביתו הנמצא לא רחוק מהים, סיפר ל-ynet: "שמענו רעש של מסוק ופתאום הרעש הפסיק. הבנו שמשהו לא בסדר ותוך שניות היה בום גדול. אחרי כמה שניות ראינו אופנועי ים אשר נוסעים במהירות למקום הנפילה". 

סידני שהה בחדר במלון "כרמל" הנמצא מעל החוף. בשיחה עם ynet הוא שיחזר את שראה: "ישבתי על החלון עם המשקפת וצפיתי בלהקת ציפורים שעפה מעל הים. בעוד אני מסתכל,

אני רואה מסוק בצבע ירקרק מתקרב, הרעש שלו היה מוזר, המנוע מקרטע, הנפתי את המשקפת אליו ואז ראיתי שהפרופלור האחורי מתנתק, פוגע ברוטור למעלה ואז המסוק, כמו אבן עם הפנים למטה, צנח לתוך המים".

"ראיתי כתם סביב המקום", הוסיף סידני. "מייד אחר כך אופנועי ים שטו במהירות למקום שבו התרסק המסוק. כל זה היה מול העיניים שלי, התפללתי לאלוהים שהם יצאו מזה בחיים, אך לצערי זה לא קרה. המראה היה מזעזע. ראיתי הרבה דברים בצבא, ראיתי הרבה דברים במלחמת יום הכיפורים, אבל לראות דבר כזה מול העיניים זה קשה אפילו לי".

על החיפושים סיפר ל-ynet רוני פרבר, שראה מהחוף את הכוחות שהוזעקו לאזור: "מסוקים וסירות מחפשים אחר נעדרים. המטוסים חגים מעל אזור מסוים".

בהכנת הידיעה השתתפו טל רבינובסקי וחנן גרינברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות