אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוחות טובים של מספנות ישראל הרימו את הרווח הנקי של גולד בונד ל-5.3 מיליון שקל

דוחות טובים של מספנות ישראל הרימו את הרווח הנקי של גולד בונד ל-5.3 מיליון שקל

מספנות ישראל, בה מחזיקה גולד בונד 20.25%, עברה לרווח של 11.2 מיליון שקל תודות לחוזים חדשים שהקפיצו את ההכנסות ל-80 מיליון שקל

24.11.2009, 16:57 | כתב כלכליסט

גולד בונד שבשליטת שלמה שמלצר ושלומי פוגל פירסמה היום (ג') את דוחותיה הכספיים לרבעון השלישי של 2009.

הכנסות החברה הסתכמו ב-18.3 מיליון שקל, ירידה של 13% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, אך שיפור בהוצאות ההנהלה, הכנסות מס כתוצאה מחוק התייעלות כלכלית ושיפור בדוחות חברת הבת מספנות ישראל הביאו לרווח נקי של 5.3 מיליון שקל.

בתשעת החודשים הראשונים של 2009 רשמה הכנסות בהיקף של 58.3 מיליון שקל וגידול של 58% בשורה התחתונה ל-14 מיליון שקל.

גולד בונד מחזיקה 20.25% ממניות מספנות ישראל שרשמה רווח נקי של 2.2 מיליון שקל מאחזקתה במספנות ישראל. מספנות ישראל רשמה גידול מרשים בהכנסות ל-80.1 מיליון שקל ורווח נקי של 11.2 מיליון שקל ברבעון השלישי. כל זאת תודות לעבודות שיפוץ ובנייה של ספינות וכלי שייט שונים.

כמו-כן, במספנות ישראל מעריכים כי הרחבת רישיון הנמל של החברה והסדרת הפעילות במקום תביא גידול בהכנסות השוטפות. כמו כן, מעריכים במספנות ישראל כי היציאה מהמיתון העולמי והרחבת תקציבי הביטחון במדינות רבות יביא גידול בביקוש לייצור כלי שיט צבאיים.

החברה תחלק דיבידנד בהיקף של 5.6 מיליון שקל.

אריה קרמן מנכ"ל גולד בונד אמר בתגובה לדוחות כי "הפעילות המהותית של החברה ממשיכה לשמור על יציבות. בתקופת הדו"ח פרעה החברה תשלום ראשון של אגרות החוב מסדרה א' שלה בסך כולל של כ-10.7 מליון שקל". להערכת קרמן, היציאה העולמית מהמשבר הכלכלי ומהמיתון עתידה לתת רוח גבית לחברה הן בהרחבת השימוש בשירותי מסוף המטענים והן בהכנסות מפעילות מספנות ישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות